Авторські статтіЗдоров'я

Головні ознаки, що у вас проблеми з нирками

Знаєте таку приказку: “Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили”. Ось то-то й воно!

Тому вкрай важливо виявити проблеми тоді, коли вони ще не носять ні хронічний, ні фатальний характер.

За цими ознаками 12 ви зможете легко вчасно зрозуміти, що не так і вжити необхідних заходів!

Симптом 1: Запаморочення та втрата концентрації

Якщо ви помітили, що все частіше в очах щось пливе, голова не міркує ясно і починає кружляти – на те є вагома причина. Зокрема, це може бути анемія, викликана нирковими захворюваннями. Мозок недоотримує кисень, і результатом цього стають часті запаморочення, нездатність зібратися з думками, неуважність і забудькуватість. Не варто залишати цю справу без уваги і думати, що пройде саме.

Симптом 2: Проблеми з шкірою

Якщо шкіра свербить і свербить, а на її поверхні з’являються рясні висипання, це явна ознака того, що з організмом щось не в порядку. Чому це відбувається? Нирки погано виводять рідини з організму, внаслідок чого у крові утворюється скупчення відходів.

Симптом 3: Підвищений артеріальний тиск

Однією з ознак ниркової недостатності є важкоконтролююча гіпертонія. Взагалі підвищений тиск завжди обумовлено якимись неполадками в огранізмі, тому краще перевіритися. І чим швидше, тим краще.

Симптом 4: Задишка

Якщо ви насилу переводите дихання, то, швидше за все, з нирками негаразди. І тут два варіанти: перший — в легенях накопичується рідина, що веде до проблем з дихальною системою, а другий, як вже звучало вище – анемія.

Симптом 5: Біль в ногах

Дивно, але саме біль в ногах – один з найбільш вагомих індикаторів того, що з нирками щось не так. Це можуть бути болі в попереку, в боці або в ногах. Зазвичай такі болі викликає кіста, яка є наслідком полікістозу нирок. Менш серйозний, але не менш неприємний результат – камені в нирках. У будь-якому випадку похід до лікаря обов’язковий.

Симптом 6: Набряки

Нирки повинні очищати організм, регулярно виводячи з нього зайву рідину. Збої в їх функціонуванні призводять до затримки рідини та накопиченню її в організмі. Результатом такого збою стає набряклість рук, ніг, щиколоток і навіть особини.

Симптом 7: Озноб

У випадку, якщо у вас розвивається хвороба нирок, ви можете відчувати холод в кінцівках і неможливість зігрітися навіть в спечу. Такий стан – явна ознака наявних проблем з сечовидільної системою. І причина знову криється у анемії. Здорові нирки виробляють гормон, який дозволяє утворюватися достатньої кількості еритроцитів. У хворих нирках цього не відбувається.

Симптом 8: Втрата апетиту

Сама по собі втрата апетиту не завжди шкідлива, а часом навіть корисна, особливо, якщо ви ніяк не можете скинути вагу. Альо вісь в компанії з деякими з інших ознак, це не радість, а скоріше привід задуматися.

Симптом 9: Неприємний присмак і запах ацетону з рота

При вираженій нирковій недостатності в організмі затримується сечовина та інші шкідливі речовини. Звідси і неприємний запах аміаку, а також металевий присмак в роті. З такими симптомами жартувати не можна.

Симптом 10: Проблеми під час сечовипускання

Якщо у вас виникають найменші труднощі з сечовипусканням, ви відчуваєте біль, різь або тиск у процесі, на такі явні симптоми слід реагувати зверненням до фахівця. Ті ж саме відноситься і до кольору, зовнішнього вигляду рідини та частоти позивів. Будь-які пінисті, кров’ю яні або пухирчасті виділення потребують якнайшвидшого втручання лікарів.

Симптом 11: Втома і слабкість

Це один з ранніх симптомів хвороби нирок. Шлюб еритроцитів провокує втомлене, сомнамбулічний стан навіть при незначних навантаженнях. Тому, якщо ви ведете здоровий спосіб життя, досить спите, але не висипаєтеся, це дзвіночок від ваших нирок!

Симптом 12: Нудоти і блювання

Збільшення кількості токсинів в крові призводить до отруєння всього організму, а отже, до появи нудоти та спроб позбутися від цього «сміття» за допомогою блювоти

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України