Українці в Чехії

Головна празька ялинка прикраситиме Староміську площу до 26 грудня

Головну різдвяну ялинку країни на Староміську площу привезли у ніч з 22 на 23 грудня. П’ятдесят років ця прекрасна ялина росла в саду сімейного будинку в селі Долні-Чорна-Студниці недалеко від чеського міста Яблонець-над-Нісоу

Тривало це майже чарівне дійство аж до п’ятниці 26 грудня. На гілках розвішали близько шести кілометрів дротів із лампочками, 240 червоних та золотих новорічних куль, на верхівку поставили двометрову зірку. А головною домінантою святкового оздоблення ялинки стали 40 тривимірних сніжинок.

Новорічна ялина прикрашатиме Староміську площу до 6 січня 2022 року. Як і минулого року, нині гілки та ствол різдвяного дерева будуть використовуватися навіть після Різдва. «Ялинка залишиться на Староміській площі до свята Трьох королів, після чого будуть обрізані її гілки, які вже за традицією відвезуть до Празького зоопарку. Стовбур після розпилювання на дошки та брус передадуть до середньої професійної школи, де студенти виготовлятимуть меблі для людей у ​​празьких будинках для людей похилого віку, а також для будинків для дітей та молоді», — пояснив представник мерії Праги Ян Чабр.

Варто додати, що міністр охорони здоров’я Адам Войтех на прес-конференції ввечері 25 листопада повідомив, що Правительство Чеської Республіки заборонило проведення різдвяних ярмарків у країні, за винятком продажу коропа та різдвяних ялинок. Дане розпорядження уряду набуло чинності о 18 годині 26 листопада 2021 року. Проте ще 26 листопада вранці можна було побачити, як робітники встановлювали, милі та прикрашали крыши різдвяних павільйонів на Староміській площі. В результаті серед Староміської площі виросло «місто-примара»: прикрашені будиночки з білими крышами всі як один стояти закритими. Однак у верхній частині Вацлавської площі ситуація зовсім інша. Незважаючи на урядовий запрет на проведення різдвяних ярмарків, тут різдвяний ярмарок триває. відповідно до режиму культурних заходів, які не обмежуються постановою уряду». Варто зазначити, що Прага 1 є співорганізатором ринків.

Таким чином, районне управління Праги 1 досить неординарним, але цілком законним способом обминуло ухвалу уряду. За словами організаторів, на цій культурній акції у верхній частині Вацлавської площі всі протиепідеміологічні заходи дотримуються.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України