Згодовування новонародженої дитини – це дуже важливий процес і відповідальна справа. Природно, проблеми, з якими стикаються молоді породіллі, можуть бути різними: для кого-то вигодовування грудьми — це повсякденна битва за молоко.
Основні ознаки голоду немовляти
- Коли новонароджений голодний, він починає хвилюватися, висовує язик, починає смоктати й облизувати свої ручки.
- Величезна кількість дітей привертають увагу матусі плямканням.
- Якщо ви не впевнені, що малюк реально голодний, дайте йому тоді посмоктати ваш пальчик. Якщо він буде голодним, його такі процедури не заспокоять.
В інтернеті можна знайте чимало корисних статей про годування малюків. Також можна придбати спеціальні книги по цій темі.
Годування грудьми за вимогою
Для цього треба, щоб мама і новонароджений були в палаті разом. Правильне годування грудьми — це запропонувати малюкові молоко при його кряхтении або сильному крику. Природно, дитина може плакати не тільки від сильного голоду. І матуся швидко навчиться відрізняти голодний крик. Обмежувати в часі перебування новонародженого у грудях не рекомендується, навіть якщо він спить, але тримає грудях у роті.
До якого віку годувати?
До 6 місяців передбачається, що малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, навіть водичку йому давати не рекомендується. Після півроку в живильний раціон дитини починають вводити і різні додаткові продукти. Але материнське молоко залишається вкрай важливою його складовою, і найменшим рекомендованим строком годування новонародженого вважається годування до року.
Коли краще вийти на роботу
Перше, з чим варто визначитися годуючій мамі, яка хоче вийти на роботу, це
з годиною, коли це зробити найкраще. Психологи заявляють, що, якщо мама
намітить вихід на роботу в проміжок між 4-м і 6-м місяцем, то це буде не так проблемно для маленької людини.