Глобальне потепління може привести до чоловічого безпліддя – вчені

Зміна клімату вже негативно позначилося на фертильності деяких видів фауни, з’ясувала група дослідників з Університету Східної Англії.

Британські вчені під керівництвом професора Метта Гейджа провели ряд експериментів, які показали, що висока температура негативно позначається на фертильності самців, так приводити до скорочення кількості вироблюваної сперми, а сперматозоїди гинуть ще до запліднення.

Біологи вивчили, явище чоловічого безпліддя в період підвищених температур, щоб з’єднання з’ясувати механізм впливу надлишкового тепла на популяцію видів, у тому числі на їх зникнення.

Для експериментів вибрали малого булавоусого хрущака (Tribolium castaneum). Його піддали теплового впливу, яке було вище звичайного на 5-7 градусів. Але навіть такий вплив виявилося згубним: жуки втратили здатність до відтворення здорового потомства, а саме потомство виявилося практично повністю стерильним. Більше того, результат непрямим чином торкнувся і самок жуків – теплові хвилі можуть руйнувати сперматозоїди навіть, які вже потрапили в жіночі репродуктивні органи. Всього за 10 днів експерименту від очікуваної кількості вчені змогли отримати тільки 1% потомства.

Цілком очевидно, вважають біологи, що тепловий шок також негативно вплине на фертильність теплокровних тварин і ссавців. Таким чином, можна з упевненістю заявити, що глобальне потепління може привести до чоловічого безпліддя.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh