Авторські статтіТехно

Глобальне потепління може привести до чоловічого безпліддя – вчені

Зміна клімату вже негативно позначилося на фертильності деяких видів фауни, з’ясувала група дослідників з Університету Східної Англії.

Британські вчені під керівництвом професора Метта Гейджа провели ряд експериментів, які показали, що висока температура негативно позначається на фертильності самців, так приводити до скорочення кількості вироблюваної сперми, а сперматозоїди гинуть ще до запліднення.

Біологи вивчили, явище чоловічого безпліддя в період підвищених температур, щоб з’єднання з’ясувати механізм впливу надлишкового тепла на популяцію видів, у тому числі на їх зникнення.

Для експериментів вибрали малого булавоусого хрущака (Tribolium castaneum). Його піддали теплового впливу, яке було вище звичайного на 5-7 градусів. Але навіть такий вплив виявилося згубним: жуки втратили здатність до відтворення здорового потомства, а саме потомство виявилося практично повністю стерильним. Більше того, результат непрямим чином торкнувся і самок жуків – теплові хвилі можуть руйнувати сперматозоїди навіть, які вже потрапили в жіночі репродуктивні органи. Всього за 10 днів експерименту від очікуваної кількості вчені змогли отримати тільки 1% потомства.

Цілком очевидно, вважають біологи, що тепловий шок також негативно вплине на фертильність теплокровних тварин і ссавців. Таким чином, можна з упевненістю заявити, що глобальне потепління може привести до чоловічого безпліддя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.