Духовне

Глава УГКЦ зустрівся з Прем’єр-міністром України. Обговорили тарифи та низку інших питань

21 жовтня 2021 року у Будинку Уряду України відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з паном Денисом Шмигалем, Прем’єр-міністром України. Зустріч відбулася на прохання Предстоятеля УГКЦ.

На початку розмови Блаженніший Святослав подякував пану Прем’єру за його увагу і окреме слово скероване з приводу відкриття пам’ятника отцю Омеляну Ковчу у Любліні і Блаженнішому Любомиру Гузару у Вінниці, наголосивши на важливості спорудження цих пам’ятників. За словами Глави Церкви, пам’ятник священномученику Омеляну Ковчу у Польщі – це можливість свідчити правду про життя і діяльність УГКЦ, зокрема, що стосується питань Голокосту і порятунку євреїв греко-католицькими священниками в часах Другої світової війни.

У розмові пан Денис Шмигаль зазначив, що для нього постать Блаженнішого Любомира є дуже важливою і він шкодує, що особисто не зміг бути присутнім під час відкриття, а також висловив сподівання, що приклад Вінниці буде заохотою для інших міст, зокрема пам’ятник Блаженнішому Любомиру постане у Львові, Тернополі й інших містах, де він був почесним громадянином.

Тоді учасники зустрічі обговорили низку питань. Передусім говорили про сучасну ситуацію поширення короновірусної інфекції. Було зазначено, що вакцинація є сьогодні поки-що єдиним ефективним методом захисту себе і своїх ближніх.

Також сторони обговорили питання тарифоутворення для Церков і релігійних організацій. Прем’єр-міністр пояснив Главі Церкви, яким чином уряд і Президент працюють над цією проблематикою, а відтак запевнив Предстоятеля УГКЦ, що уряд бере до уваги звернення Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, а також поодиноких спільнот у цьому питанні і ВРЦ невдовзі отримає відповідь на свого листа.

«Уряд робить все для того, щоб з одного боку забезпечити справедливу ціну на газ, а з іншого боку йти на зустріч релігійній спільноті України, щоб відповідати тим потребам, які мають Церкви і релігійні організації», – було зазначено у розмові між Главою УГКЦ і Прем’єр-міністром України.

Блаженніший Святослав в контексті міжнародної діяльності ВРЦіРО розповів також про свій недавній візит до Угорщини, під час якого угорський уряд обіцяв виділити земельну ділянку для української громади у Будапешті під будівництво церкви, школи, дитячого садочку. А відтак поінформував пана Шмигаля про контакти, які планує нав’язувати ВРЦіРО з Радою Церков в Угорщині.

Також у розмові говорили про потреби української громади в Польщі, зокрема про душпастирство і потребу ділянки для будівництва храму для української громади у Варшаві. За словами Глави Церкви, Денис Шмигаль взяв до уваги озвучені Блаженнішим Святославом потреби українців.

Останньою темою зустрічі стало питання сурогатного материнства, яке вже неодноразово піднімалося у подібних розмовах.

Сторони домовилися про те, що коли буде створена робоча група з боку уряду для прийняття закону про врегулювання питання сурогатного материнства, до цієї групи будуть включенні експерти з ВРЦіРО, щоб врахувати делікатні питання захисту гідності жінки і гідності дитини.

«Ми однозначно виступили проти того, щоб сурогатне материнство використовувалося з комерційною метою», – підкреслив Глава УГКЦ.

Наприкінці було зазначено, що Прем’єр-міністр України відкритий до наступних зустрічей з релігійною спільнотою України, зокрема з ВРЦіРО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України