Духовне

Глава УГКЦ зустрівся з міністром закордонних справ України

Говорили про визнання митр. Шептицького праведником народів світу та інші теми

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав провів робочу зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Зустріч відбулася на прохання Глави УГКЦ.

Насамперед Предстоятель подякував Дмитрові Кулебі за особисту присутність у Любліні під час відкриття пам’ятника отцю Омелянові Ковчу поряд із колишнім концтабором «Майданек».

За словами Блаженнішого Святослав, присутність міністра засвідчує, що постать отця Омеляна, а відтак громадська ініціатива встановлення пам’ятника відбувалася теж за активної підтримки Української Держави, зокрема Міністерства закордонних справ.

Предстоятель вручив міністрові подячну грамоту Глави Церкви. Цим кроком Церква визнає той важливий внесок, який зробила держава у спорудження пам’ятника.

Блаженніший Святослав подякував пану Кулебі, що Українська Держава постійно ставить у приклад геройські вчинки отця Омеляна Ковча з різних нагод, зокрема вшанування жертв Голокосту.

«Пан Президент двічі згадав отця Омеляна, зокрема в Єрусалимі та в Аушвіці. Отже, отець Омелян є таким прикладом, який втілює в собі певні зусилля, зокрема нашої Церкви, щоб будувати мости і рятувати тих, хто є в небезпеці. Постать Омеляна Ковча об’єднує і гоїть рани в польсько-українських стосунках, так само і в українсько-єврейських стосунках», – зазначив Блаженніший Святослав.

Сторони також обговорили наступні спільні кроки Церкви, громадськості та Української Держави щодо вшанування постаті отця Омеляна Ковча, а також праведного митрополита Андрея Шептицького.

Вони домовилися координувати свої зусилля, зокрема в контактах із Яд Вашем, щоб крокувати до визнання як Андрея Шептицького, так і Омеляна Ковча праведниками народів світу, об’єднуючи зусилля української, польської та єврейської громади. І таким чином на міжнародному рівні представляти подвиг праведників українського народу.

Блаженніший Святослав та Дмитро Кулеба говорили про розбудову відносин між Україною та Апостольською столицею. На сьогодні очікується призначення нового Надзвичайного і Повноважного посла України у Ватикані.

Сторони узгодили свої кроки щодо ймовірного візиту Святішого Отця Франциска в Україну.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України