Духовне

Глава УГКЦ: «Перемогу можна побачити в очах воїнів, поранених і звільнених із російського полону»

Її можна побачити і в очах старців у зруйнованих селах Херсонщини та Харківщини, де вони живуть без світла, без тепла серед української зими. Перемога дивиться на нас очима постраждалих від війни, які кажуть: «Український народ уже перемагає, ворог уже програв». Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 299-й день війни.

Глава УГКЦ у 299-й день війни: «Перемогу можна побачити в очах воїнів, поранених і звільнених із російського полону»

Фото: Arsen Petrov

Предстоятель зазначив, що найактивнішими бойові дії були на Донеччині та Луганщині і що ми молимося за захисників Бахмута й Авдіївки. Цієї ночі Україна знову стала жертвою підступних обстрілів. Ворог потужно атакував Дніпропетровщину. Також здригався Київ — над ним збили 15 російських дронів.

Патріарх зауважив, що сьогодні Україна святкує день Святого Миколая, якого найбільше знає дітвора і який став для народу втіленням Божого милосердя, що рятує в час війни. Блаженніший Святослав попросив святого про заступництво перед Богом за зболений український народ: щоб Його рука, що рятує тих, хто на землі і морі, у повітрі і подорожі, перебувала над Україною.

«Усвідомлення, що всі ми покликані Богом… ставить усе наше життя перед Господом Богом, який нас любить і має дивовижний задум щодо кожного з нас, і дає нам змогу зрозуміти, що все є плодом Його мудрості, провидіння, чування над світом, а не беззмістовного хаосу, що його ми спостерігаємо під час війни», — сказав архиєрей.

Він наголосив, що, згідно із вченням Христової Церкви ще з апостольських часів, є два стани християнського життя: подружжя і богопосвячене дівицтво.

«Тому сьогодні звертаюся до молоді: не бійся прийняти Божий задум! Відкриваючи своє покликання, ти зрозумієш, до чого тебе кличе Господь. Як відчуєш себе покликаною до одруженого стану, не бійся, бо це твоя особиста дорога до щастя. Як відчуєш покликання до богопосвяченого дівицтва, до життя у досмертній чистоті, не бійтеся прийняти це як особливий дар і нагоду самореалізації у благодаті Духа Святого. Не бійся прийняти покликання до священничого чи монашого стану!  — звернувся Блаженніший Святослав до української молоді і побажав: — Нехай Господь Бог допоможе кожному бути сміливим!».

Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України