Глава УГКЦ взяв участь у святкуванні Гайдудорозької митрополії в Угорщині

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відвідав з робочим візитом Угорщину. На запрошення митрополита Угорської Греко-Католицької Церкви владики Филипа (Кочіша) він взяв участь в посвяченні митрополичої курії Угорської Греко-Католицької Церкви в Дебрецені, яке відбулося 29 квітня.

Блаженніший Святослав очолив Чин освячення спільно з Примасом Угорської Римо-Католицької Церкви кардиналом Петером Ердьо, з митрополитом Гайдудорожської митрополії Фипом (Кочішом), з владикою Атаназієм (Орошом), Єпархом Мішкольської греко-католицької єпархії, та апостольським адміністратором Ньїредьгазької єпархії отцем Авелем Сочкою.

В молитві взяли участь греко-католицькі єпископи з різних країн: владика Вільям (Скурла), Митрополит Пітсбурзький (США), Іван (Баб’як), Митрополит Пряшівський (Словаччина), Юрій (Джуджар), Апостольський Екзарх (Сербія), Вірджіл (Берча), Єпарх Орадеа (Румунія), Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, та римо-католицькі владики Угорщини.

Серед присутніх гостей були представники угорської влади та представники різних релігійних конфесій Угорщини. Від української делегації в святкуванні взяли участь отець Олег Олекса, секретар Блаженнішого Святослава, та о. Дамян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, та брат Іпатій, ЧСВВ.

В своєму слові Блаженніший Святослав привітав митрополита Филипа та угорське духовенство з цією історичною подією та подякував за сприяння в наданні духовної опіки для українців, які мешкають в Угорщині.

У рамках святкування відбулася зустріч Глави УГКЦ з Главою Римо-Католицької Церкви Угорщини кардиналом Ердьо, який запросив Блаженнішого Святослава з офіційним візитом відвідати Будапешт. Під час зустрічі сторони домовилися про надання всебічної душпастирської опіки усім вірним УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Довідка

Гайдудорозька єпархія була створена 1912 року Францом Йосифом І під тиском угорського уряду і затверджена Пієм X. До складу її входило 162 парафії. Вірні Гайдудорозької єпархії — угорці східного обряду, переважно нащадки мадяризованих русинів-українців.

20 березня 2015 року Папа Римський Франциск підняв Угорську Греко-Католицьку Церкву до рангу митрополичої. Гайдудорозька єпархія стала архиєпархією, Мішкольцький екзархат ? єпархією і, крім того, створено ще одну єпархію в Ньїредьгазі, виокремивши її з території дотеперішньої Гайдудорозької єпархії.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh