Авторські статтіДуховне

Глава УГКЦ в Крилосі: «Щоби побачити живого Бога, який є між нами, нам потрібно повірити і відкрити своє серце…»

Ми прибули сьогодні до цього надзвичайно важливого місця для історії нашої Церкви, до пам’ятки київського християнства, щоби в Рік Божого милосердя, подібно, як євангельські незрячі, які йшли до Бога, просити Його про милосердя для нашого краю і землі та многостраждального українського народу. Ісус Христос є серед нас і промовляє до нас через слово свого Євангелія. Він прагне торкнутися своєю милосердною рукою наших найближчих потреб і прийняти наші молитви та дати своє божественне оздоровляюче Боже милосердя.

Промовив до паломників в Крилосі (Галич), що на Івано-Франківщині, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії 7 серпня.

«Ключем до успіху, ключем до надії, ключем до оздоровлення є віра,- наголосив Глава Церкви під час проповіді. – Аби пояснити й показати віру, Христос нам відкриває те, що подібно, як очі чи вуха є рецепторами, які здатні сприймати світло та звук цього видимого світу, так само і віра є органом бачення та органом слухання того, що є невидимим». Бо, щоби побачити нам потрібно відкрити око, так само для того, щоби побачити живого Бога, який є між нами, нам потрібно повірити і відкрити своє серце. Тоді туди завітає Боже милосердя. Бо той, хто не хоче бачити, той не побачить, хто не хоче чути, той не почує, скільки би до нього не зверталося Боже Слово і наука Церкви.

За словами проповідника, в Євангелії Бог запитує сьогодні всю нашу Церкву, яка принесла на Божий престол болі, страждання і сльози свого народу: «Ви вірите, що Я можу це зробити?». «Ми повинні бути відкритими, щоби прийняти те, що Бог нам прогне дати в цьому Році Божого милосердя. Просімо, щоби Він оздоровив нашу незрячість і відкрив наші вуха на Нього. Бо його болі і страждання є болями і стражданнями нашими, а наші болі та страждання є Його болями та стражданнями», – зазначив він. Тому Папа Франциск минулої неділі зустрічаючись із молоддю всього світу в Польщі відповів на запитання хлопців та дівчат, про те де є Бог, коли страждає людина, так: «Наш Милосердний Бог страждає в ній». Бо Він є ближчим до нас, ніж ми до себе. Він глибше розуміє усі наші потреби, ніж ми це можемо побачити, зрозуміти і усвідомити. Тому можемо сказати, що сам Спаситель сьогодні «страждає в тілі страждаючого українського народу, щоби дарувати нам своє Боже милосердя».

Предстоятель УГКЦ пригадав про Божі знаки Його присутності між нами, через які ми можемо отримати Боже милосердя, зокрема в цій прощі: «Це відкриті Двері Божого милосердя, через які ми можемо пройти, Тайна Сповіді, коли Бог прощає нам гріхи і оздоровляє наші душевні і тілесні рани. Тож можемо сказати, що ми не самі на нашій дорозі життєвій, а Бог подорожує з нами. Але мусимо в це повірити…».

«Ми почитаємо тут і молимося Богородиці, – продовжив далі проповідник. – А вона перша побачила в своєму Сині живого воплоченого Бога і перша почула від архангела Гавриїла, що Бог прийде до людей. Довіримо нашій Небесній Матері, яка тут присутня у видимий спосіб через старовинну ікону Галицької чудотворної Божої Матері, свої потреби, просімо про дар віри і будемо мати ключ до Божої близькості, яким є наша віра».

Слід відзначити, що співслужителями Глави УГКЦ були: владика Володимир (Війтишин), Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Ігор (Возьняк), Архієпископ і Митрополит Львівський, владика Василь (Семенюк), Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийсько-Чернівецький, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький та владика Йосафат (Мощич), Єпископ-помічник Івано-Франківський.

Додамо, цими днями, 6-7 серпня, відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, покровительки Галицького краю, в с. Крилос (Давній Галич).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.