Новини з Австрії

Глава колишньої правлячої сім’ї Австрії Карл Габсбург порушив закон про скасування дворянства

Карл Габсбург-Лотаринзький (Karl Habsburg-Lothringen; 11 січня 1961, Штарнберг, Баварія, Німеччина) — нинішній глава дому Габсбургів. Син Отто фон Габсбурга та принцеси Регіни Саксен-Мейнингенскої, онук останнього австрійського імператора Карла. А в Австрії він просто Габсбург, Карл Габсбург. Фамільна приставка «фон», яке колись носили члени правлячої сім’ї Австрії, заборонено з 1919 року, коли в Австрії вступив в силу закон про розпуск дворянства. І це той закон, який Карл, голова Габсбургів, порушив.

Як розказала преса в середу, адміністративний суд Відня розглянув у вівторок справу проти Карла Габсбурга. Суть справи в тому, що на домашній сторінці — все ще доступною за адресою www.karlvonshabsburg.at — його ім’я позначено саме з фамільною дворянською приставкою «фон», а саме — Карл фон Габсбург.

Суд наклав на нього штраф у 70 євро. Це засновано на указі від 1948 року, який передбачає штраф у розмірі до 4000 шилінгів в разі порушення закону про розпуск дворянства. За сьогоднішнім курсом це становить 260,69 євро. Суд прийняв до уваги той факт, що Габсбург порушив закон перший раз і тому наклав штраф всього в 70 євро.

За матеріалами : kurier.at
Фото: wikipedia.org

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України