Авторські статтіЗдоров'я

Гімнастичні вправи для шиї

Шийний відділ хребта — один з найбільш рухливих і незахищених ділянок опорно-рухового апарату, який з віком піддається різним дегенеративним змінам. Звідси зниження рухливості і виникнення больового синдрому. Гімнастичні вправи для шиї по Бубновському — справжній порятунок для мільйонів, адже вони не вимагають багато часу, а їх ефективність доведена на практиці.

Гімнастика

Ми розповімо тобі, як позбавитися від болю в шиї і зміцнити м’яка зв’язку за простій методиці доктора Бубновського. 7 нескладних вправ створювати неможливе. Головне — не лінуватися!

Вправи для зміцнення шиї

Ці нескладні і ефективні вправи можна освоїти за 1-2 тренування в будь-якому віці, їх можна включати в комплекс ранкової зарядки або виконувати окремо. Перед сніданком зайняти зроби легку розминку або
розігріваючий самомасаж шиї. Такий трюк допоможе прискорити кровообіг і відтік лімфи, а також купірувати м язовий спазм.

Якщо в положенні стоячи виникають запаморочення, нездужання, то вправи слід виконувати сидячи. Якщо посилюється біль або дискомфорт, заняття слід припинити та проконсультуватися з інструктором або лікарем. Важливий і дихальний ритм: вправи виконується на вдиху, а повернення у вихідну позицію — на видиху.

«Метроном»

Перша вправо — повільні нахили голови до правого плеча, то до лівого. Випрями спину і плавно нахили голову до правого плеча. Затримайся в такому положенні на 30 секунд. Після повернення у вихідне положення зроби таку ж маніпуляцію в протилежну сторону. Повторіть 5 разів.

«Пружина»

Нахили голову максимально вперед, торкнувшись підборіддям грудей. Потім плавно витягни шию вперед і вгору. Зроби 5 повторень.

«Чапля»

Під час цього простого вправи чудово опрацьовуються на м’язи шиї і грудного відділу хребта. У положенні сидячи випрями спину і поклади руки на коліна. Поступово відводь руки за спину, одночасно витягаючи підборіддя вгору. Дбайливо напруж м’яка м’язи і затримайся в такому положенні на 30 секунд. Зроби 5 повторень.

«Погляд в небо»

Закинь голову назад, потім плавно повертай її з боку в бік. Така вправи складається з 6 повторень.

«Факір»

Ця вправа частково повторює попередню. Підніми зігнуті в ліктях руки і зчепивши їх над головою. Плавно повертай голову вправо і вліво, затримуючись у кожному положенні по 15-30 секунд. Зроби 6 повторень.

«Рамка»

Ця вправи ефективно при остеохондрозі шийного і грудного відділів хребта. Поклади ліву руку на праве плече, потім повільно повернути голову вліво. Затримайся в такому положенні на 30 секунд. Потім, помінявши положення рук, повтори в протилежну сторону. Зроби 5 плавних повторень. Відчуваєш, як напружуються м’яка м’язи?

«Гусак»

Завершальна вправи для зміцнення м язів шиї проводитися в положенні стоячи. Воно вкрай ефективно розслаблює та розтягує м’яка зв’язку, даруючи відчуття звільнення та релаксації. Встань прямо, руки витягни по швах. Шия повинна бути випрямлена, підборіддя і плечі паралельні підлозі.

Голову витягни вперед, поверни в бік і потягнися підборіддям до плеча, намагаючись доторкнутися до останнього. Повтори ті ж дію в протилежну сторону. Виконай 5 повторень для кожного плеча.

На думку доктора Бубновського, позбутися від болю в шиї можна достатня швидко, але лише при регулярному і правильному виконанні цих простих і доступних кожному вправ. До того ж не слід забувати про правильне харчування і відмову від поганих звичок. Трохи старань і самоорганізації, і дуже скоро ти позбудешся від виснажливої болю в шиї.

Будь здоровий!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України