Гімнастичні вправи для шиї

Шийний відділ хребта — один з найбільш рухливих і незахищених ділянок опорно-рухового апарату, який з віком піддається різним дегенеративним змінам. Звідси зниження рухливості і виникнення больового синдрому. Гімнастичні вправи для шиї по Бубновському — справжній порятунок для мільйонів, адже вони не вимагають багато часу, а їх ефективність доведена на практиці.

Гімнастика

Ми розповімо тобі, як позбавитися від болю в шиї і зміцнити м’яка зв’язку за простій методиці доктора Бубновського. 7 нескладних вправ створювати неможливе. Головне — не лінуватися!

Вправи для зміцнення шиї

Ці нескладні і ефективні вправи можна освоїти за 1-2 тренування в будь-якому віці, їх можна включати в комплекс ранкової зарядки або виконувати окремо. Перед сніданком зайняти зроби легку розминку або
розігріваючий самомасаж шиї. Такий трюк допоможе прискорити кровообіг і відтік лімфи, а також купірувати м язовий спазм.

Якщо в положенні стоячи виникають запаморочення, нездужання, то вправи слід виконувати сидячи. Якщо посилюється біль або дискомфорт, заняття слід припинити та проконсультуватися з інструктором або лікарем. Важливий і дихальний ритм: вправи виконується на вдиху, а повернення у вихідну позицію — на видиху.

«Метроном»

Перша вправо — повільні нахили голови до правого плеча, то до лівого. Випрями спину і плавно нахили голову до правого плеча. Затримайся в такому положенні на 30 секунд. Після повернення у вихідне положення зроби таку ж маніпуляцію в протилежну сторону. Повторіть 5 разів.

«Пружина»

Нахили голову максимально вперед, торкнувшись підборіддям грудей. Потім плавно витягни шию вперед і вгору. Зроби 5 повторень.

«Чапля»

Під час цього простого вправи чудово опрацьовуються на м’язи шиї і грудного відділу хребта. У положенні сидячи випрями спину і поклади руки на коліна. Поступово відводь руки за спину, одночасно витягаючи підборіддя вгору. Дбайливо напруж м’яка м’язи і затримайся в такому положенні на 30 секунд. Зроби 5 повторень.

«Погляд в небо»

Закинь голову назад, потім плавно повертай її з боку в бік. Така вправи складається з 6 повторень.

«Факір»

Ця вправа частково повторює попередню. Підніми зігнуті в ліктях руки і зчепивши їх над головою. Плавно повертай голову вправо і вліво, затримуючись у кожному положенні по 15-30 секунд. Зроби 6 повторень.

«Рамка»

Ця вправи ефективно при остеохондрозі шийного і грудного відділів хребта. Поклади ліву руку на праве плече, потім повільно повернути голову вліво. Затримайся в такому положенні на 30 секунд. Потім, помінявши положення рук, повтори в протилежну сторону. Зроби 5 плавних повторень. Відчуваєш, як напружуються м’яка м’язи?

«Гусак»

Завершальна вправи для зміцнення м язів шиї проводитися в положенні стоячи. Воно вкрай ефективно розслаблює та розтягує м’яка зв’язку, даруючи відчуття звільнення та релаксації. Встань прямо, руки витягни по швах. Шия повинна бути випрямлена, підборіддя і плечі паралельні підлозі.

Голову витягни вперед, поверни в бік і потягнися підборіддям до плеча, намагаючись доторкнутися до останнього. Повтори ті ж дію в протилежну сторону. Виконай 5 повторень для кожного плеча.

На думку доктора Бубновського, позбутися від болю в шиї можна достатня швидко, але лише при регулярному і правильному виконанні цих простих і доступних кожному вправ. До того ж не слід забувати про правильне харчування і відмову від поганих звичок. Трохи старань і самоорганізації, і дуже скоро ти позбудешся від виснажливої болю в шиї.

Будь здоровий!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh