Гігантська шестикутна пляма на Сатурні змінила колір

Вже давно вчені ламають голову над тим, що ж це за шестикутна пляма на північному полюсі Сатурна. Нещодавно ж даний об’єкт змінив свій колір, зануривши вчених у ще більше замішання. Гексагон раніше мав блакитний відтінок, а тепер, з незрозумілої причини, став золотистим.

Вже кілька років поспіль вчені намагаються пояснити це явище, але у них просто не вистачає матеріалу для послідовних досліджень.
Найбільш популярна версія, яка за всі ці роки виробилася у вчених з NASA, яка говорить про те, що шестикутник – це, фактично, колосальний атмосферний вихор, який утворився, так як відбулося незвичайне обертання Сатурна.

Якщо говорити простіше, це перманентний ураган, який обертається з тією ж швидкістю, що й сама планета, бо він має правильну геометричну форму.
Пляму на Сатурні вчені виявили близько 30 років тому, але колір вона змінила вперше за ці десятиліття. Пов’язано це з хімічними процесами або чим-небудь іншим поки залишається невідомим. Також вчені припустили, що це може свідчити про зміну пори року.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh