Авторські статтіНовини

Гігантська шестикутна пляма на Сатурні змінила колір

Вже давно вчені ламають голову над тим, що ж це за шестикутна пляма на північному полюсі Сатурна. Нещодавно ж даний об’єкт змінив свій колір, зануривши вчених у ще більше замішання. Гексагон раніше мав блакитний відтінок, а тепер, з незрозумілої причини, став золотистим.

Вже кілька років поспіль вчені намагаються пояснити це явище, але у них просто не вистачає матеріалу для послідовних досліджень.
Найбільш популярна версія, яка за всі ці роки виробилася у вчених з NASA, яка говорить про те, що шестикутник – це, фактично, колосальний атмосферний вихор, який утворився, так як відбулося незвичайне обертання Сатурна.

Якщо говорити простіше, це перманентний ураган, який обертається з тією ж швидкістю, що й сама планета, бо він має правильну геометричну форму.
Пляму на Сатурні вчені виявили близько 30 років тому, але колір вона змінила вперше за ці десятиліття. Пов’язано це з хімічними процесами або чим-небудь іншим поки залишається невідомим. Також вчені припустили, що це може свідчити про зміну пори року.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України