Авторські статтіТехно

Гігантський астероїд пролетить поряд із Землею в святвечір

Гігантський астероїд 2003 SD220 (163899) пролетить поряд із Землею у святвечір 24 грудня. Небесне тіло пройде на відстані 11 мільйонів кілометрів, що в 28 разів більше відстані до Місяця. Побачити астероїд неозброєним оком буде неможливо, повідомляє Gizmodo.

Дослідники припускають, що небесне тіло являє собою вуглистий хондрит (З-хондрит), тобто астероїд темного забарвлення з високим вмістом заліза. До такого типу відносяться приблизно 75% відомих астероїдів.

За розрахунками вчених, 2003 SD220 рухається зі швидкістю 101 тисяча кілометрів на годину і повільно обертається. Передбачалося, що довжина астероїда становить від 1,1 кілометра до 2,5 кілометрів. Тепер астрономи впевнені, що вона дорівнює двом кілометрам, а саме небесне тіло нагадує курячу ніжку.

Фахівці NASA впевнені, що 2003 SD220 не буде представляти небезпеку для планети ще протягом двох століть. Наступного разу астероїд пролетить повз землю в 2018 році. Астрономи продовжують вести спостереження за небесним тілом.

У жовтні 2015 роки фахівцям з НАСА вдалося виявити гігантський астероїд, який пролетів в безпосередній близькості від Землі в Хелловін (31 жовтня). Небесне тіло, що отримало назву 2015 TB145, було виявлено за допомогою розташованої на Гаваях автоматичної системи Pan-STARRS.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.