Економіка

Гетманцев: Збитки України від повітряних тривог за добу умовно становлять 9 млрд грн

Збитки України за чисту добу тривог у 2023 році становлять 9 млрд грн.

Про це повідомив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Минулого року цей показник дорівнював 7 млрд грн.

“Якщо рахувати збитки у прив’язці до ВВП – вони постійно збільшуються. Але тут треба враховувати номінально зростаюче ВВП – за оцінками НБУ, ВВП цього року становитиме 6,63 трлн грн. Водночас якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу тривоги, умовно становитимуть – 9 млрд грн”, – зауважив Гетманцев.

Він додав, що такий підхід до розрахунків є приблизним і може змінюватися по регіонах. На приблизність розрахунків впливає й те, що значна частина тривог припадає на нічний час. Однак, оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості все ж можна.

Гетманцев навів приклад за останні чотири тижні тривалість повітряних тривог за цей час становила:

• Київський регіон – 2,5 доби;
• Дніпровщина – 5 діб;
• Харківщина – 5 діб;
• Львівщина – 1 добу.

“Всі податки по зведеному бюджету (разом з ЄСВ) займають близько третини ВВП (у 2022 році – 34% ВВП). Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають — 3 млрд грн на добу вимушеного простою.

Якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у 2 доби на місяць, втрати зведеного бюджету і пенсійного фонду можуть сягати – 6 млрд грн/місяць”, – підкреслив нардеп.

“Є доручення президента, адресоване Міноборони, Генштабу та уряду. Впевнений, що з врахуванням посилення нашої ППО певне практичне рішення щодо затяжних тривог буде знайдено. Мінімізувати збитки й при цьому убезпечити українців – ось те завдання, яке нині вирішується”, – резюмував Гетманцев.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України