ЄС|NATO

Німеччина не дозволила Росії провернути підсанкційну торгівлю

Митники Німеччини затримали вантажне судно Atlantic Navigator II, яке випливало з російського Санкт-Петербурга до Сполучених Штатів. На кораблі виявлено вантаж, який підпадає під санкції.

Як інформує видання BILD, корабель зайшов до порту німецького Ростока через поломку гребного гвинта. Там митники виявили, що крім урану, прописаного в документах, на борту знаходиться ще й деревина, постачання якої заборонено санкціями.

Як стверджується, деревина була пов’язана з якимсь кремлівським олігархом, який перебуває під санкціями ЄС та США. Особистість його не розкривається.

Зазначимо, що на Заході останні два роки обговорюють необхідність запровадження ембарго на російський уран. Відповідний законопроект ще у грудні 2023 року був схвалений Конгресом США. Проте Білий дім не поспішає на такі заходи.

РФ продовжує залишатися монополістом на цьому ринку – вона контролює майже 50% світових потужностей зі збагачення урану.

Західні компанії Urenco, Orano та Centrus активно нарощують виробництво урану, готуючись замінити РФ після введення санкцій. Коли це станеться, невідомо.

Втративши можливість продавати свій уран США, російський “Росатом” втратить один із найбільших своїх експортних ринків (близько $1 млрд на рік).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України