Геоінженерія врятує від потепління, але знизить врожайність

Спроба зупинити глобальне потепління за допомогою аерозольних частинок може нести за собою негативний ефект. Справа в тому, що ці частинки заважають проходити сонячним променям на Землю. Вчений Джонатан Проктор і група спеціалістів вирішили з’єднання з’ясувати, як розпорошення сульфатних аерозолів у стратосферу може вплинути на сільське господарство.

На прикладі вони розглянули виверження вулкана. Вулкан викидає в повітря діоксид сірки, не даючи сонячним променям пробитися на Землю. Теж саме може бути і з штучним затемненням. За допомогою спеціальної кліматичної моделі, вчені з’ясували, що до середини нинішнього століття врожайність буде знижена із-за нестачі рослинам сонячного світла.

Але вчені вважають, що не треба відмовлятися від цього методу, так як в інших сферах економіки він може принести позитивний ефект. Друга група вчених з Вашингтона запропонувала розпорошувати алмазний пил замість оксиду алюмінію, запевняючи, що це буде ефективніше і дешевше. У майбутньому таке охолодження Землі може коштувати кожному всього лише 5 доларів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh