Авторські статтіТехно

Геоінженерія врятує від потепління, але знизить врожайність

Спроба зупинити глобальне потепління за допомогою аерозольних частинок може нести за собою негативний ефект. Справа в тому, що ці частинки заважають проходити сонячним променям на Землю. Вчений Джонатан Проктор і група спеціалістів вирішили з’єднання з’ясувати, як розпорошення сульфатних аерозолів у стратосферу може вплинути на сільське господарство.

На прикладі вони розглянули виверження вулкана. Вулкан викидає в повітря діоксид сірки, не даючи сонячним променям пробитися на Землю. Теж саме може бути і з штучним затемненням. За допомогою спеціальної кліматичної моделі, вчені з’ясували, що до середини нинішнього століття врожайність буде знижена із-за нестачі рослинам сонячного світла.

Але вчені вважають, що не треба відмовлятися від цього методу, так як в інших сферах економіки він може принести позитивний ефект. Друга група вчених з Вашингтона запропонувала розпорошувати алмазний пил замість оксиду алюмінію, запевняючи, що це буде ефективніше і дешевше. У майбутньому таке охолодження Землі може коштувати кожному всього лише 5 доларів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.