Авторські статтіДіаспора

Генсек ООН заявив про повернення холодної війни

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш визнав, що Рада Безпеки ООН у своєму нинішньому вигляді не здатна вирішувати міжнародні проблеми, в тому числі врегулювати конфлікт в Сирії. Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу SVT.

«У нас є зрозумілі правила для вирішення таких ситуацій, але тепер важливо не озиратися назад», – сказав Гутерріш, відповідаючи на питання про законність авіаударів США і західних союзників по Сирії після появи інформації про хімічної атаки в сирійській Думі.

«Холодна війна повернулася, але у порівнянні з аналогічним періодом XX століття є суттєві відмінності. Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер Вашингтон і Москва не контролюють всіх, як це було тоді. Багато країн дуже активні в регіоні: Туреччина, Іран, Саудівська Аравія та інші, немає двох однорідних контрольованих блоків. Тоді існували функції для діалогу, контролю і комунікації, щоб гарантувати, що, коли виникне ризик конфронтації, новини не будуть виходити за рамки контролю. Тепер у них більше немає механізмів. Вісь чому ситуація була настільки небезпечною, і я радію, що все заспокоїлося», — сказав генсек.

На даний момент Рада Безпеки міжнародної організації, як вважає Гутерріш, «дуже розрізнений». Тому вирішити ситуацію в Сирії йому не під силу.

«У Сирії присутні кілька різних армій, б ‘ ються всілякі ополчення зі всього світу, стикаються різні інтереси, йде холодна війна, є конфлікт між сунітами і шиїтами, є й інші розбіжності між іншими частинами регіону», — розповів Гутерріш, зауваживши, що, на його думку, «очевидно, наївно вважати, що ООН може магічно вирішити всі ці проблеми».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.