Генсек ООН заявив про повернення холодної війни

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш визнав, що Рада Безпеки ООН у своєму нинішньому вигляді не здатна вирішувати міжнародні проблеми, в тому числі врегулювати конфлікт в Сирії. Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу SVT.

«У нас є зрозумілі правила для вирішення таких ситуацій, але тепер важливо не озиратися назад», – сказав Гутерріш, відповідаючи на питання про законність авіаударів США і західних союзників по Сирії після появи інформації про хімічної атаки в сирійській Думі.

«Холодна війна повернулася, але у порівнянні з аналогічним періодом XX століття є суттєві відмінності. Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер Вашингтон і Москва не контролюють всіх, як це було тоді. Багато країн дуже активні в регіоні: Туреччина, Іран, Саудівська Аравія та інші, немає двох однорідних контрольованих блоків. Тоді існували функції для діалогу, контролю і комунікації, щоб гарантувати, що, коли виникне ризик конфронтації, новини не будуть виходити за рамки контролю. Тепер у них більше немає механізмів. Вісь чому ситуація була настільки небезпечною, і я радію, що все заспокоїлося», — сказав генсек.

На даний момент Рада Безпеки міжнародної організації, як вважає Гутерріш, «дуже розрізнений». Тому вирішити ситуацію в Сирії йому не під силу.

«У Сирії присутні кілька різних армій, б ‘ ються всілякі ополчення зі всього світу, стикаються різні інтереси, йде холодна війна, є конфлікт між сунітами і шиїтами, є й інші розбіжності між іншими частинами регіону», — розповів Гутерріш, зауваживши, що, на його думку, «очевидно, наївно вважати, що ООН може магічно вирішити всі ці проблеми».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh