Політика

Генсек НАТО пообіцяв Україні системи ППО та запросив Зеленського на липневий саміт

Навряд чи Україні варто чекати, що країни НАТО дійдуть консенсусу з питання запрошення до Альянсу на липневому саміті у Вашингтоні.

Про це заявив генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Рішення про запрошення України до НАТО вимагає згоди від усіх 32 країн-членів Альянсу – тобто одностайного консенсусу, – зазначив Столтенберг .

«Я не очікую, що ми отримаємо цю згоду до саміту в липні. Але я дійсно сподіваюся, що ми зможемо продемонструвати, що ми наближаємо Україну ближче до членства”, – підкреслив Столтенберг.

За його словами, зараз ведеться наполеглива робота, щоб забезпечити набуття Україною членства в цій організації.

«Я справді вірю, що законне місце України в НАТО (…) Водночас, ми маємо забезпечити, щоб Україна стала якомога більш сумісною та повністю відповідала всім стандартам НАТО, щоб, коли політичні умови стануть можливими, Україна одразу стала членом», – заявив Столтенберг.

Водночас Столтенберг повідомив, що президент України Володимир Зеленський запрошений до участі у вашингтонському саміті НАТО в липні.

«Сьогодні ми обговорили підготовку до саміту НАТО в липні. Тож, пане президенте, я з нетерпінням чекаю зустрічати вас у Вашингтоні на цій зустрічі”, – наголосив Столтенберг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України