Гени найбільшої риби пояснили її швидкий ріст та розміри

Геном риби-місяця (молу-молу), найбільшої в світі хребетної риби, вперше розшифрували вчені з китайського Національного генетичного університету в Шеньчжень. Дослідники опублікували свої результати в журналі GigaScience.

У геномі риби-місяця виявлені видозмінені гени, які можуть пояснити швидкий ріст і великі розміри особин, а також їх незвичайний скелет.
Представників даного виду риб можна зустріти в тропічних і помірних зонах моря, такі як Середземне море й Атлантичний океан. Вона в довжину виростає до 2,7 метра і може важити до 2,3 тони. Основне живлення риби-місяця складається з медуз, але при цьому вона зростає надзвичайно швидкими темпами, набираючи практично по одному кілограму в день. Із-за екстремального темпу зростання самки можуть виробляти більше яєць, ніж будь-який інший відомий хребетний вид (до 300 мільйонів за один раз).

Byrappa Венкатеш, ініціатор і співкерівник проекту, сказав: «Ми прослідковували рибу-фугу (Takifugu rubripes) в 2002 році, вона має схожий геном з рибою-місяцем, однак вони різко розрізняються по морфології. Тому нам дуже хотілося дослідити геном однієї особини і порівняти його з геномом інших, щоб виявити генетичні зміни, які відбулися в рибі-місяці».

Дослідники припустили, що поява в океані риби-місяця може бути пов’язана з втратою hox-генів, які контролюють будова організму, вказуючи, які частини тіла, такі як голова, груди або живіт – будуть утворюватися у ембріона. Вони були здивовані, дізнавшись, що це зовсім не так, коли виявили, що риба-місяць володіла генами схожими на рибу-фугу.
Орієнтуючись на генетичний фон риби-місяця, а саме на швидкі темпи зростання і незвичайну форму тіла, дослідники виявили, що кілька генів, що беруть участь в гормоні росту розвиваються дуже швидко, в порівнянні з іншими кістковими рибами.
Скелет риби-місяця, в основному, складається з хряща, а не з кісток. Поки дослідники не можуть пояснити цей феномен, адже генотипом закладено розвиток саме кісткової тканини. Вчені не змогли до кінця зрозуміти геном риби-місяця, але вони впевнені, що дана робота допоможе в майбутньому зрозуміти будову таких риб, як дикобраз, спиноріг та інші.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh