У своєму твіттері очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус заявив:
“Минув місяць від початку вторгнення Російської Федерації в Україну. Близько 10 мільйонів людей, майже чверть населення України, зараз вимушено переміщені. Гуманітарна ситуація продовжує погіршуватися в багатьох регіонах країни, а в Маріупольському та Бучанському регіонах є критичною. Збій у роботі сфери послуг та поставок по всій Україні створює надзвичайний ризик для людей із серцево-судинними захворюваннями, раком, цукровим діабетом, ВІЛ та туберкульозом, які є одними з головних причин смертності в країні. Переміщення, погані житлові умови та скупченість, спричинені конфліктом, також підвищують ризик таких захворювань, як кір, пневмонія та поліомієліт, а також COVID-19.
Наразі ВООЗ доставила близько 150 тонн медичних товарів. Ми організували лінію постачання з нашого складу у Львові до багатьох міст України, але багато частин країни залишаються заблокованим. Гуманітарний конвой до Маріуполя не вдалося відправити через небезпеку.
Атаки на сферу охорони здоров’я необхідно зупинити. Система охорони здоров’я, заклади та медичні працівники не є і ніколи не повинні бути мішенню.
Ми також занепокоєні цілісністю і безпечністю експлуатації ядерних та хімічних установок. ВООЗ співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), і ми продовжуємо закликати всі сторони звести до мінімуму ризик ядерної або хімічної аварії, яка може мати катастрофічні наслідки для здоров’я людей.
Ми продовжуємо закликати Російську Федерацію припинити війну”.