Авторські статті

Генерал Кульчицький у 2014 про конфлікт між майданівцями та міліцією у підрозділі: ми були з вами по різну сторону барикад, але зараз – ворог у нас один

Я ще застав при житті генерал-майора Кульчицького. Про це повідомив користувач соцмережі X Борис Красовський

Тоді в 2014му, прямо з Майдану, ми поїхали до військової частини внутрішніх військ в Нових Петрівцях, щоб пройти підготовку і отримати зброю. Там знаходилась пошкоджена в майданівських боях техніка і навіть відомий згорівший БТР.

Практично одразу, між колишніми майданівцями і ввешниками спалахували сутички.

Після чергового конфлікту, генерал Кульчицький пошикував новобранців і І сказав: «так, ми були з вами по різну сторону барикад, але зараз – ворог у нас один і ми в одному окопі. Хто готовий прийняти це і воювати разом – ласкаво прошу до нас, але я нікого не тримаю».

Ця розмова дуже змінила настрій в колективі і налаштувала на спільну роботу.

Вже в травні того ж року, генерал-майор Кульчицький, загине разом з групою міліцонерів з беркуту, під час ведення бойових дій на Донбасі.

Того ж року, генерал-майор Кульчицький буде відзначений зіркою Героя України (посмертно), а ввірений йому підрозділ з майданівців, який увійшов до Національної Гвардії України – іменований іменем загиблого генерала Кульчицького і носитиме це імʼя досі.

От така історія. Бо життя сіре, а не чорно-біле

 

Нагадаємо  – новий командувач ТрО Плахута під час Євромайдану звітував про розбір барикад біля Адміністрації президента — ЗМІ

Новопризначений командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Плахута під час Революції Гідності був начальником управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України. Саме він, за даними журналістів hromadske повідомляв, що для розчищення вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, вночі 10 грудня 2013 залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону “Беркут”.

Про це пише hromadske.

Генерал-майор Игорь Плахута во время акции протеста возле здания Администрации Президента Украины, в Киеве, в воскресенье, 8 декабря 2013 г. Все въезды в квартал, где находится Администрация Президента, перекрыты милицейскими автобусами. За ними находятся бойцы “Беркута” в шлемах и со щитами. Фото Александра Синицы / УНИАН

Зазначається, що вночі 10 грудня 2013 року правоохоронці повністю зачистили урядовий квартал від барикад Євромайдану.

“Тодішній начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС генерал-майор Плахута заявив, що для розчищення вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону “Беркут”, — пише видання.

Про Плахуту тоді згадувала й УП.

“Внаслідок звільнення рогу вулиць Банкової та Лютеранської від барикад мітингувальників постраждало двоє правоохоронців – співробітники внутрішніх військ та “Беркуту”. Про це повідомив присутній на місці події начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Ігор Плахута”, — йдеться в матеріалі УП від 10 грудня 2013 року.

Плахута тоді розповів, що співробітник “Беркуту” отруївся газом, який проти нього застосували мітингувальники, а один військовослужбовець постраждав в утиснені. Він тоді також зазначив, що під розчистки вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, затриманих, за його інформацією, не було.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України