ЄС|NATO

Де в Україні можуть розмістити 20 тисяч французьких солдат: у Парижі обговорюють сценарії

У відповідь на ініціативу президента Емманюеля Макрона головнокомандувач сухопутних військ Франції П’єр Шиль заявив, що Париж готується до “найважчих” боїв на тлі посилення словесного поєдинку з Москвою.

Французька армія “готова. Якими б не були зміни в міжнародній ситуації, французів можна переконати: їхні солдати дадуть відповідь”, – запевняє генерал у колонці, яку написав у вівторок у щоденній газеті Le Monde.

За словами Шиля, офіційно Франція має можливість задіяти 20 000 осіб протягом тридцяти днів, а також може взяти під командування до 60 000 осіб, як французів, так і їхніх союзників.

Тут же в ефірі телеканалу LCI гіпотетичний сценарій змалював французький підполковник, співробітник Міністерства оборони Франції Вінсент Арбаретьє.

Якщо французькі війська будуть перекинуті в Україну, вони можуть зайняти рубежі на північному кордоні України і розміститися вздовж берегової лінії Дніпра на правобережжі і вздовж кордону з Білоруссю.

На екрані було показано ймовірні місця дислокації французьких військ.

Арбаретьє підкреслив, що розміщення французьких військ уздовж Дніпра показало б для РФ “червону лінію”, тобто перехід на територію правобережної України. Водночас розміщення французьких військ уздовж кордону з Білоруссю убезпечило б Київ.

При цьому він не виключає, що буде ухвалено рішення щодо змішаного варіанту з розміщенням французьких військ в обох цих локаціях.

За словами гостя в студії, за такого сценарію не виключено, що в Україну може бути перекинуто контингент із 20 тисяч французьких військових, сформованих у мобільні бригади.

Він пояснив, що не йдеться про те, щоб вибудувати безперервну лінію людей. Необхідно розгорнути підрозділи, здатні дуже швидко реагувати на зміну ситуації.

“Підрозділи ближнього бою, бойові підрозділи та підрозділи підтримки, щоб бути здатними утримати росіян”, – додав Арбаретьє.

Нагадаємо, Макрон назвав зваженими всі свої слова, що стосуються україно-російської війни та можливості французьких солдатів вирушити на фронт. Канцлер Німеччини Олаф Шольц рішуче заявив, що Європа не припинить підтримувати Україну, а заморожені російські активи ЄС спрямує на фінансову допомогу Києву.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України