Новини з Австрії

Газова конференція у Відні: невеликі групи активістів продовжують протестувати

Активісти Greenpeace поставили мегабанер на фасаді готелю Vienna Marriott, а члени BlockGas заблокували нафтозавод у Швехаті.

У вівторок вранці активісти Greenpeace спустилися на мотузці з фасаду готелю Vienna Marriott у центрі міста, де зараз відбувається газова конференція, і підняли плакат із написом «Кінець злочинам, пов’язаним з копалинами!».

Для цього екологи спускалися із раніше орендованих приміщень. Альпіністів вивели із кімнат. Акція розпочалася о 7:45 ранку. Близько 8:30 ранку до готелю, який із понеділка було закрито на невизначений термін, приїхала поліція. Інші протестувальники зібралися перед готелем та голосно вимагали відключення газу за допомогою плакатів.

Представник поліції Даніель Фюрст розповів про відносно спокійну обстановку на акції, на відміну від ситуації напередодні. Тоді в центрі міста було затримано 143 особи, також застосовувалися сльозогінний газ та перцевий балончик. Двоє поліцейських навіть зазнали поранень. За даними Грінпіс, у самій акції брали участь одинадцять активістів, а також близько 40 людей провели демонстрацію перед готелем.

За даними поліції, близько 200 осіб протестували біля OMV у Швехаті (район Брук-а-Лейта). Мітинги проходили перед головним входом на провідних туди дорогах та залізничних коліях та на зупинці ÖBB у Маннсверті.

Головний інспектор Йоганн Баумшлагер спочатку повідомив про два арешти за опір владі. Поліція виїхала п’ятьма частинами оперативної групи з Відня, Нижньої Австрії та Бургенланду. Були викликані й силовики із Швехату. Як повідомляється, акцію протесту було організовано міжнародним альянсом «БлокГаз».

З 17:30 заплановано велику демонстрацію в центрі Відня, яка потім також переміститься містом. Транспортний хаос у столиці неминучий. Напередодні акції протесту очікуються пробки на Ring, dem Franz-Josefs-Kai, Roßauer Lande, der Unteren und Oberen Donaustraße, der Praterstraße, der Vorderen Zollamtsstraße, auf den beiden Wienzeilen, навколо Schwarzen. вечора до 20:30. Очікується тимчасове закриття Ring та Franz-Josefs-Kai. Транспортний хаос у столиці неминучий.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України