Економіка

Міністр енергетики Галущенко запевнив, що підвищення тарифів для населення не планується

Нині немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомило Міністерство енергетики України.

Він нагадав, що до кінця грудня 2023 року діє положення про покладання спецобов’язків на ринку електроенергії стосовно забезпечення доступною електроенергією населення.

«І ми будемо продовжувати дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – підкреслив він.

Міністр наголосив, що енергосистема України повністю готова до проходження осінньо-зимового періоду з погляду забезпечення ресурсами, підготовленості генерації і системи передачі.

«Єдиний фактор, який може вплинути на відключення електропостачання, – це атаки ворога. Ми робимо все, щоб такі відключення, якщо вони будуть наслідком атак, були короткостроковими. Для цього вже напрацьована величезна кількість рішень, які ми випробували і минулої зими, і зараз ми їх модифікували для того, щоб максимально забезпечити споживачів електроенергією», – зазначив він.

Галущенко акцентував, що в Україні триває ремонтна кампанія на енергооб’єктах, у межах якої до початку ОЗП планується завершити ремонти і відновлення об’єктів генерації і передачі.

«Стосовно ресурсів – ми будемо забезпечені всім необхідним, як вугіллям, так і газом. Через високі температури протягом останніх двох місяців літа запаси вугілля на складах дещо впали, але вже зараз укладені відповідні контракти, зокрема, на імпорт, і вугіллям у необхідному об’ємі ми будемо повністю забезпечені. Газу у сховищах ми на сьогодні маємо майже 15 млрд кубів – це навіть більше, ніж було заплановано на початок опалювального сезону. Тому з ресурсами проблем не буде», – наголосив міністр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України