Економіка

Галущенко: санкції проти «Росатому» будуть невідворотними

Підкомітет Палати представників Конгресу США з питань Європи провів слухання щодо санкцій проти «Росатому» та припинення глобальної залежності ядерної енергетики світу від РФ.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

Як зазначається, під час слухань конгресмени ознайомилися з доказами цілеспрямованих зусиль «Росатому», спрямованих на маніпулювання своїм домінуючим становищем внаслідок залежності країн від російських атомних технологій.

Конгресменам також було надано інформацію про зловживання компанією своїм впливом, у тому числі з метою ухилення від санкцій США та підтримки широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.

Підкреслюється, що на слуханнях було представлено інформацію щодо запровадження законодавства про санкції, а також заслухано заяву міністра енергетики України Германа Галущенка щодо безпосередньої участі й сприяння «Росатомом» у плануванні, підготовці та фінансуванні збройної агресії РФ проти України. Зокрема, й щодо безпосередньої участі його співробітників у захопленні Чорнобильської та Запорізької АЕС.

Учасники слухань обговорили можливість запровадження санкцій проти «Росатому», а також кроки, які мають бути вжиті США, їхніми союзниками й партнерами, щоб створити можливості для усунення російського впливу та підривної діяльності в галузі цивільної атомної енергетики.

Конгресмени дійшли згоди, що Сполучені Штати, союзники та партнери повинні мати спеціальну стратегію, щоб забезпечити бізнес-впевненість, розширити та диверсифікувати ланцюги постачання у сфері цивільної ядерної енергії та протидіяти деструктивним діям Росії, Ірану та інших ворожих держав.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України