ЄС|NATO

Французька компанія Eurenco вкладає 500 млн євро у збільшення виробництва пороху та зарядів

Eurenco лише повернула виробництво пороху у Францію, а вже має замовлення мінімум до 2028 року

Джерело: Defence Express

На фоні збільшення виробництва боєприпасів у Європі також пропорційно масштабується виробництво їх складових частин, в першу чергу вибухівки та порохів. Над останнім доволі щільно працює французька Eurenco, яка повернула у Францію виробництво пороху.

Загалом компанія планує впродовж трьох років інвестувати у виробництво 500 млн євро. Це більш ніж значна сума, бо перший транш лише у 60 млн євро вже дозволив почати виробництво пороху для великокаліберних зарядів і перша продукція має бути виготовлена ще у 2024 році, пише Army Recognition.

Тому додаткові кошти будуть направлені на збільшення його виробництва та початок випуску вишибних зарядів. Вся продукція буде вироблятися на автоматизованих лініях, кількість яких буде поступово збільшуватись, загалом у планах до 2026 року мати три лінії.

Французька Eurenco вкладає 500 млн євро у збільшення виробництва пороху та зарядів

Водночас мова не йде про амбітність, бо Eurenco лише за останні пів року отримала замовлення на понад 1 млрд євро, що розширило горизонт планування до 2028-2030 років. А якщо виторг у 2023 році склав 350 млн євро, то цьогоріч він має становити понад 500 млн євро.

Тобто отримання замовлень гарантує передбачуваний розвиток підприємства, яке вкладає як власні кошти, так і залучає їх з інших джерел, зокрема за державними програмами такими як ASAP від Євросоюзу. Зокрема за цією програмою для Eurenco у новому транші загалом виділено 29 млн євро на збільшення виробництва вибухівки та 47 млн євро на виробництво порохів.

Нагадаємо, що метою програми ASAP (Act in Support of Ammunition Production) є вихід на обсяг виробництва артилерійських боєприпасів та ракет до 2 млн одиниць на рік у 2025 році для чого виділяється 2 млрд євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України