Війна рф проти України

Франція найближчими тижнями серйозно посилить ЗСУ – йдеться про підготовку кількох батальйонів, а також передачу десятків броньованих машин

Франція має хороші запаси бронемашин, і низка з них, включно з більшою кількістю AMX-10RC​, посилять ЗСУ

Союзники продовжують оголошувати про нові пакети оборонної допомоги для України

Джерело: Defence Express

Франція найближчими тижнями має серйозно посилити Збройні Сили України – зокрема йдеться про підготовку кількох батальйонів, а також передачу десятків броньованих машин, зокрема й AMX-10RC. Також Франція планує здійснити кроки й з підтримки протиповітряної оборони України – про це йдеться у Спільній декларації України та Французької Республіки.

AMX-10RC. Фото: davric
AMX-10RC. Фото: davric

 

І тут одразу ж варто зафіксувати таке – що союзники України посилюють підтримку ЗСУ у контексті підготовки одразу до декількох ймовірних контрнаступів проти РФ, зокрема ми маємо дуже потужний пакет оборонної допомоги від Німеччини на 2,7 млрд євро, ракети Storm Shadow, ударні БПЛА та інше від Великої Британії і це все без урахування тієї оборонної допомоги, що була надана раніше.

Франція має хороші запаси бронемашин, і низка з них, включно з більшою кількістю AMX-10RC​, посилять ЗСУ

Щодо Франції, то варто передусім згадати, що ще на початку січня офіційно стало відомо, що французи планують посилити ЗСУ бойовими машинами AMX-10RC, і 15 березня міністр оборони країни Себастьян Лекорню заявив, що вони прибули в Україну, а деякі з них навіть вже й на передовій.

Скільки саме машин було передано невідомо – спершу повідомлялося про партію з 14 одиниць, потім – про 30-40 машин. Тепер же ми маємо новину про передачу ще однієї партії AMX-10RC Україні, і вона насправді може бути не останньою з урахуванням двох факторів.

По-перше, станом на 2022 рік за даними Military Balance французи мали на озброєнні 245 бойових машин AMX-10RC і це доволі солідна кількість з урахуванням того, що союзники передають озброєння, маючи в активі і значно меншу кількість машин.

А, по-друге, ще у вересні 2022 року Defense Express розповідав, що французька армія активно виводить з озброєння свої розвідувальні машини AMX-10RC зі 105-мм гарматою, і цілком логічно в міру виведення цих машин з експлуатації передавати їх ЗСУ, а не залишати припадати пилом десь попід відкритим небом.

Щодо інших броньованих машин, які можуть посилити ЗСУ, то тут теж є багато варіантів. Так, у тому ж Military Balance можемо побачити, що французьке військо має на озброєнні одразу 1416 легких броньованих автомобілей (ці розвідувальні машини, до речі, створювалися якраз для роботи у парі з AMX-10RC) у версіях VBL (з 7,62-мм кулеметом AN-F1 і протитанковими ракетами Eryx, але є також й інші версії, зокрема експортна з ПТКР TOW) та VB2L (командирська версія).

У категорії “бойові машини піхоти” (IFV) є одразу 599 БМП VBCI VCI, і ще 107 командирських машин VBCI VPC. Серед бронетранспортерів – понад 2100 машин VAB, які вже передавалися і були помічені в ЗСУ ще минулого року, також є 339 БТР VBMR Griffon, хоча передача цих машин менш ймовірна, бо якраз вони і йдуть на заміну тих же VAB.

Також можна згадати й про бронетранспортери Bastion – зокрема ще в жовтні минулого року повідомлялося про передачу 20 “африканських” бронеавтомобілів, і тут якраз йдеться про посилення вже тим озброєнням, яке знайоме нашим військовим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України