ЄС|NATO

Франції потрібно 7 років лише на дослідження технологій створення наземних бойових роботів

Попри наявність та демонстрацію розробок наземних платформ Головне управління озброєння Франції запустило нову довготривалу програму розробки наземного бойового дрона, бо вочевидь не все так просто

Джерело: Defence Express

Коли мова йде про те, що вже у короткостроковому майбутньому на полі бою на землі будуть панувати роботи, то у Франції вочевидь на це мають свої думки. Бо поки не дуже поспішають із цією темою, свідченням чого є початок проєкту DROIDE для французьких збройних сил.

Як днями офіційно повідомило Головне управління озброєння Франції (DGA) з KNDS France та Safran Electronics & Defense ще 30 грудня 2024 року було укладено рамкову угоду у сфері наземної робототехніки. Строк дії угоди сім років, під час яких будуть досліджені “технології, необхідні для задоволення потреб у потужностях наземної робототехніки до 2030-2035 років”.

І результатом цих семирічних робіт має бути поява прототипу – багатоцільового наземного робота-демонстратора, який покликаний надати підтримку бійцями, розширить можливості бойової групи та зменшить їх вразливість. Тобто запровадження роботизованих наземних бойових платформ у збройних силах Франції навряд розпочнеться раніше другої половини 30-х років.

CENTURIO
CENTURIO

 

При цьому у KNDS France в активі вже є пропозиція під назвою CENTURIO, що була представлена літом 2024 року. Це ціла лінійка наземних бойових дронів, які покликані вирішувати широке коло завдань. Наприклад, є варіант із бойовим модулем ARX30 з 30-мм автоматичною гарматою 30M781MPG під боєприпаси з дистанційним підривом, а також саперна версія.

А от на таких зразках як ULTRO опрацьовуються алгоритми штучного інтелекту з автономного слідування дорогами, а також тропами, а також слідування за бійцями чи іншим транспортом. А окрім колісних має й гусеничний OPTIO, створений на шасі THeMIS від Milrem Robotics.

ULTRO
ULTRO

 

Свої власні розробки має й компанія Safran Electronics & Defense, яка у межах проєкту FURIOUS від того ж управління DGA отримала у 2018 році замовлення на виготовлення трьох демонстраторів наземних платформ для розвідки та транспортних задач.

Один з результатів проєкту FURIOUS
Один з результатів проєкту FURIOUS

 

Тобто в активі всіх учасників проєкту DROIDE вже є що запропонувати. Але попри це в управлінні DGA, які чудово знають що можуть, а що не можуть ці платформи, беруть ще 7 років на створення прототипу, який вже має шанси реально посилити військо.

Нагадаємо, що своєю чергою в Україні може бути вже понад 200 платформ від Milrem Robotics, а також сотні, якщо вже не тисячі інших наземних роботизованих платформ, зокрема “Тарганів”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України