Попри наявність та демонстрацію розробок наземних платформ Головне управління озброєння Франції запустило нову довготривалу програму розробки наземного бойового дрона, бо вочевидь не все так просто
Джерело: Defence Express
Коли мова йде про те, що вже у короткостроковому майбутньому на полі бою на землі будуть панувати роботи, то у Франції вочевидь на це мають свої думки. Бо поки не дуже поспішають із цією темою, свідченням чого є початок проєкту DROIDE для французьких збройних сил.
Як днями офіційно повідомило Головне управління озброєння Франції (DGA) з KNDS France та Safran Electronics & Defense ще 30 грудня 2024 року було укладено рамкову угоду у сфері наземної робототехніки. Строк дії угоди сім років, під час яких будуть досліджені “технології, необхідні для задоволення потреб у потужностях наземної робототехніки до 2030-2035 років”.
І результатом цих семирічних робіт має бути поява прототипу – багатоцільового наземного робота-демонстратора, який покликаний надати підтримку бійцями, розширить можливості бойової групи та зменшить їх вразливість. Тобто запровадження роботизованих наземних бойових платформ у збройних силах Франції навряд розпочнеться раніше другої половини 30-х років.
При цьому у KNDS France в активі вже є пропозиція під назвою CENTURIO, що була представлена літом 2024 року. Це ціла лінійка наземних бойових дронів, які покликані вирішувати широке коло завдань. Наприклад, є варіант із бойовим модулем ARX30 з 30-мм автоматичною гарматою 30M781MPG під боєприпаси з дистанційним підривом, а також саперна версія.
А от на таких зразках як ULTRO опрацьовуються алгоритми штучного інтелекту з автономного слідування дорогами, а також тропами, а також слідування за бійцями чи іншим транспортом. А окрім колісних має й гусеничний OPTIO, створений на шасі THeMIS від Milrem Robotics.
Свої власні розробки має й компанія Safran Electronics & Defense, яка у межах проєкту FURIOUS від того ж управління DGA отримала у 2018 році замовлення на виготовлення трьох демонстраторів наземних платформ для розвідки та транспортних задач.
Тобто в активі всіх учасників проєкту DROIDE вже є що запропонувати. Але попри це в управлінні DGA, які чудово знають що можуть, а що не можуть ці платформи, беруть ще 7 років на створення прототипу, який вже має шанси реально посилити військо.
Нагадаємо, що своєю чергою в Україні може бути вже понад 200 платформ від Milrem Robotics, а також сотні, якщо вже не тисячі інших наземних роботизованих платформ, зокрема “Тарганів”.