фото - 24 канал

Формула Штайнмаєра: зрада чи припинення війни? Що саме підписав Кучма – документ

Українська делегація підписала формулу Штайнмаєра під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 1 жовтня – так спершу стверджували російські ЗМІ. Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна погодилася на цю формулу. Відповідного листа підписав представник України в ТКГ Леоніда Кучма.

Про це повідомляє канал 24

Формулювання документу узгоджували радники голів країн “нормандської четвірки”. Та наразі офіційно не опубліковано повний текст формули Штайнмаєра.

Однак – є листи усіх учасників переговорного процесу з відповідними підписами. З боку України лист підписав Леонід Кучма, з боку ОБСЄ – Мартін Сайдік, з боку Росії – Борис Гризлов. Також листи підписали представниця ОРДО Наталія Ніконорова та представник ОРЛО Владислав Дейнего.

У всіх листах мовиться про “узгоджене формулювання” (джерело – “Коммерсант“):

Лист, підписаний Кучмою від України

Лист, підписаний Сайдіком від ОБСЄ

Лист, підписаний Гризловим від Росії

Лист, підписаний Ніконоровою від окупованої Луганщини

Лист, підписаний Дейнего від окупованої Донеччини

Раніше експредставник України в політичній підгрупі ТКГ з врегулювання конфлікту на Донбасі Роман Безсмертний опублікував текст формули Штайнмаєра у себе на фейсбуці.

Текст формули Штайнмаєра / Фото з фейсбука Романа Безсмертного

Зеленський описав суть формули Штайнмаєра так:

  • На постійній основі починає діяти тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як закон про особливий статус Донбасу.
  • Це відбувається за умови, коли в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Президент заявив, що є умова: щоб на території ОРДЛО відбулися вибори, всі російські війська повинні бути виведені, а захоплена ділянка українсько-російського кордону має бути передана під контроль України. В іншому разі виборів в ОРДЛО не буде.

Що передбачає формула Штайнмаєра?

Оскільки мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Донбасі не виконувалися, у 2016 році тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі голів МЗС “нормандської четвірки” (України, Німеччини, Франції та Росії) висунув свою формулу щодо миру на Донбасі.

Коротко формула зводиться до проведення виборів на окупованих територіях згідно з українським законодавством та під наглядом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Після проведення виборів – якщо ОБСЄ їх визнає вільними – Україна надає особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, які на сьогодні є окупованими. І Київ отримує контроль над кордоном. Варто зауважити, що при багатьох згадках у ЗМІ про формулу Штайнмаєра український контроль над кордоном часто не згадують.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh