Новини

Флет у торгівлі на біржі

Трейдери-початківці, які роблять перші кроки на валютному ринку Форекс або на будь-якій іншій біржі, стикаються з терміном «флет». Його використовують в аналітиці, при розробці торгових стратегій, а також для відображення біржових показників. Розберемося зі значенням цього поняття, його межами, а також варіантами заробітку для трейдера.

Для відображення нестабільного руху ринку використовуються терміни «тренд» і «флет». Перший показує, як змінюється вартість валюти протягом певного часу – тенденція може бути висхідною, коли ціна підвищується, та низхідною – коли актив дешевшає. Якщо ціни рухаються з мінімальними змінами у вузькому діапазоні, без значних стрибкоподібних перепадів, такий період називається флетом. Це так званий період затишшя, який займає 70% від всього часу на ринку.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

Етапи активного зростання та спадання ціни чергуються з періодами бічного тренду (флета, консолідації), коли вартість активу рухається в горизонтальному напрямку. Торгівля в цей час пов’язана з ризиками, бо дуже складно спрогнозувати зміни. Не дивлячись на мінімальні цінові коливання, саме в цей період трейдери укладають угоди на купівлю та продаж активів, очікуючи швидкого тренду. Визначивши оптимальний момент для торгів, можна добре заробити.

Що таке флет у трейдингу?

Новачкам перед початком торгів треба розібратись, що таке флет в трейдингу. Якщо поглянути на графік цінових змін будь-якого активу, можна помітити, що ціни нестабільні. Вони постійно рухаються вгору та вниз, долаючи максимальні та мінімальні точки, після чого переходять у горизонтальний коридор. Рух ціни в бічному коридорі, який обмежений двома горизонтальними лініями, – це і є флет на біржі.

Також під терміном «флет» варто розуміти таку ситуацію на ринку, за якої вартість активів не підвищується і не падає. Ціна якийсь час залишається приблизно на одному рівні та рухається горизонтально. Ціновий коридор, який утворений рухом цін, буває широким та вузьким, що залежить від таймфрейму – інтервалу часу, який використовується для відображення котирувань на графіку.

Флет на Форекс – неоднозначний період, який може негативним чином вплинути на торгівлю. Для трейдерів-початківців це не найкращий період торгівлі, особливо з малими депозитами. Незначні коливання ціни не принесуть суттєвого доходу, який піде на сплату спреда. Потрібно проводити аналіз ринку, щоб спрогнозувати час наступного тренду та встигнути виставити заявки на купівлю або продаж активів. При значному зростанні або падінні курсу прибуток буде більшим.

Як визначити флет?

Досвідчений трейдер може визначити флет на біржі за допомогою графіку. Для цього потрібно володіти навичками фундаментального та технічного аналізу, що допоможе знайти період затишшя на графіку та передбачити його кінець. Бічний коридор цін можна визначити візуально або за допомогою спеціальних трейдерських інструментів.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

Найпростіший спосіб – візуальний. Поглянувши на графік, можна визначити ту частину, де ціна знаходиться в одному діапазоні. Для цього на графіку потрібно провести дві горизонтальні лінії – рівні підтримки (внизу) та опору (вгорі). Межі проводяться через точки максимуму та мінімуму в області без значного підвищення та падіння ціни:

  • лінія підтримки – це рівень цінових показників, який не дозволяє вартості опуститися нижче;

  • лінія опору – це межа, до якої доходить ціна, направлена знизу вгору.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

В рамках проведених ліній проходить бічний рух цін – це і є флет. Далі вартість може зростати чи спадати та виходити за лінію. Якщо після відскоку ціна повертається до попереднього рівня, продовжується консолідація. У випадку, коли курс виходить за кордон, починається тренд – і тоді трейдери активно включаються в роботу.

Причини появи флету

Флет з’являється через наступні причини:

  1. Зменшення обсягів торгівлі. Під час свят та у вихідні кількість торгів суттєво зменшується. Коли біржі зачинені, і на ринок потрапляє менше грошей, це спричиняє тимчасове затишшя. Як правило, котирування у вихідні дні практично не рухаються, а з понеділка спостерігається розрив цін. Напередодні свят обсяги торгівлі також зменшуються, а цінові показники переходять у горизонтальний коридор.

  2. Низька ліквідність активу. Під ліквідністю слід розуміти здатність активу до швидкого продажу за ринковими показниками. При торгівлі цінними паперами з низькою ліквідністю стан флета може тривати місяцями і роками. Така ж ситуація відбувається з активами, які не викликають зацікавленості у трейдерів.

  3. Вихід важливих фінансових новин. Перед виходом важливих новин ринок завмирає перед наступним зростанням чи падінням вартості активів. Трейдери не хочуть ризикувати, тому торгівля припиняється, а після оголошення новин може відбутись стрімке підвищення або зниження показників.

  4. Рівність попиту і пропозиції. Коли на ринку присутня приблизно однакова кількість продавців та покупців, це одночасно впливає на ліквідність та може призвести до консолідації, наприклад, як на ринку Форекс.

  5. Накопичення активів. Флет виникає, коли маркет-мейкери скидають накопичені активи. Через великі обсяги трейдери змушені їх купувати дорожче та продавати дешевше – це призводить до уповільнення торгівлі та бічного руху.

На зміну ціни також впливає поведінка трейдерів – як правило, під час флету кількість угод значно менша, ніж в періоди тренду.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

Чому більшість трейдерів не люблять флет?

Багато хто з трейдерів намагається не проводити угоди в період флету через наявні ризики. На їхнє рішення впливають негативні сторони консолідації:

  • невизначеність цінового руху, бо навіть після відкриття угоди ціна може зробити поворот;

  • мала прибутковість навіть успішних угод;

  • збільшення спреда, що призводить до більших витрат;

  • велика ймовірність пробиття бічного тренду, в тому числі – виникнення хибних пробоїв.

Але попри реальні ризики, можна скористатись можливістю заробити, якщо провести аналіз ринку та підібрати правильну стратегію.

Як торгувати в період флету?

У період флету трейдер також може заробити, використовуючи стратегії скальпінгу. Виходячи з того, що рух цін відбувається в горизонтальному напрямку, на різниці котирувань не вийде багато заробити. Найбільший прибуток можна отримати, якщо вдало спрогнозувати настання тренду, який незмінно починається після консолідації.

Для торгівлі у флеті трейдери використовують дві основні схеми:

  1. Торгівля всередині горизонтального коридору – на відбиття від меж. Це проста та прибуткова флет-стратегія, яку використовують трейдери. Угоди можна відкривати на кожне відбиття, але краще почекати мінімум два відскоки. Коли ціновий показник наблизиться до лінії, можна встановити ордер з відкладеною дією – його розміщують трохи вище або нижче рівня. Також не забудьте про стоп-накази, щоб зменшити витрати.

  2. Торгівля на вихід за рамки бічного каналу. Трейдер чекає, коли ціна проб’є межі та почне формування тренду. Щоб виявити початок імпульсу, трейдер встановлює відкладені ордери. Коли ціновий показник виходить за лінію, він зачіпає ордер – відкривається угода.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

Складність трейдингу в період консолідації полягає в появі хибних пробивань, які не призводять до настання нового тренду. На це вказують невелика глибина та швидкість пробиття, що призводять до випадкового виходу за межі лінії. В такому випадку ціна може повернутися до попередніх показників. Чим довший період часу свічка знаходиться з межами бічного тренду, тим більш ймовірно, що це призведе до суттєвих змін котирувань.

Рекомендацїї трейдерам-початківцям стосовно торгівлі у флеті:

  • визначте межі флету за допомогою спеціальних індикаторів;

  • не відкривайте угоди на довгий строк;

  • виставляйте стоп-лосси у випадку пробою каналу, щоб зменшити витрати;

  • використовуйте інструменти для технічного аналізу, щоб робити вірні прогнози.

В цей період потрібно купувати активи, коли ціна знаходиться біля нижньої межі, та продавати на підйомі. Також потрібно бути готовим, що ціновий показник вийде за обмежувальну лінію і стане початком нового тренду.

Джерело – safetradebinaryoptions.com

Індикатор флету

Бічний тренд рано чи пізно завершується пробиттям, коли підвищується волатильність активів. Як визначити, коли закінчиться горизонтальний коридор та почнеться вертикальний рух цінових показників? Для цього трейдери використовують спеціальні інструменти – індикатори. Вони розроблені для визначення флету, що допомагає спрогнозувати наступний рух та обрати вірну стратегію. Трейдери обирають наступні інструменти:

  • Індикатор Flat – він показує початок бічного тренду завдяки появі червоних стовпців на графіку.

  • Індикатор Pulse Flat – про початок флету говорять крапки зеленого кольору, а на його закінчення вказують відмітки жовтого кольору.

  • Індикатор iVAR – крива інструмента проходить на графіку біля рівня 0,5. Якщо вона піднімається вище, це вказує на стан флету.

  • Індикатор Xaser – якщо індикатор флету на графіку проходить через нульову позначку, це свідчить про бічний тренд.

  • Moving Averages – про наявність боковика говорять лінії, що перетинаються або проходять паралельно одна одній.

  • Індикатор Вільямса – затишшя на ринку спостерігається, якщо базові лінії переплітаються між собою.

  • Bollinger bands (Смуги Боллінджера) – на флетовий стан вказують лінії індикатора, що розташовані горизонтально.

З цими інструментами можна визначити період затишшя та заробити в ситуаціях, коли виникає суттєва різниця в ціні активів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України