Під впливом чоловічого гормону – андрогену – волосся стає коротше. Він штучно уповільнює ріст волосся на голові, щоб більше кісткової тканини дісталося волоссю на решті поверхні тіла.
При виробленні дігідротестостерона (біологічно активної форми тестостерону) відбувається виділення ферменту 5?-редуктази. Цей фермент накопичується в шкірі голови і викликає дистрофію волосяних цибулин, а слідом за цим виникає випадання волосся. З випадінням волосся і нарощуванням нового Вам допоможуть в розділі-
При цьому у чоловіків до цього гормону не чутливі волосяні фолікули на потилиці і на скронях. Тому облисіння починається на лобі і маківці.
Волосся чоловіків більш жорстке, ніж у жінок. У цьому також «винен» тестостерон.
Чоловіче волосся в рази більш жирне, ніж жіноче. Це пов’язано з надлишком чоловічого гормону тестостерону в крові, який стимулює розвиток і прискорює роботу сальних залоз. Особливо це помітно в періоди статевого дозрівання і клімаксу.
Приблизно половина чоловіків спокійно переживає вироблення 5?-редуктази і їх волосся залишається з ними на все життя. Схильність до облисіння закладається генетично.
Чоловіки, фолікули яких не схильні до дистрофії, теж можуть облисіти через гормони. Це відбувається в результаті аутоімунних захворювань (хвороб щитовидної і гормональних залоз).
Якщо чоловік схильний до облисіння, то це стане помітно ще в період пубертату. Розпочнеться сильне випадіння волосся, на його місці будуть виростати більш тонкі стрижні, а через 10 років зростання припиниться взагалі. Волосяні цибулини заростуть сполучною тканиною і фактично помруть.
Перша ознака можливого облисіння в майбутньому – швидкий ріст волосся на потилиці і скронях порівняно з верхньою частиною.
Виходячи з усього цього, головне завдання у відновленні волосся у чоловіків – це ліквідувати негативний вплив гормону і запобігти порідшанню шевелюри.
Особливості догляду за чоловічими волоссям:
Важливу роль в процесі відновлення росту волосся у чоловіків і запобігання їх випадіння відіграє правильний догляд. Тут ми розглянемо основні відмінності між жіночими та чоловічими доглядаючими процедурами.
Чоловікам рекомендується мити волосся частіше, ніж жінкам – як мінімум, раз в два дні, а краще щодня. У реальності ж все відбувається навпаки: жінки, які в більшості своїй є власницями тонкого і сухого волосся, миють голову щодня і навіть частіше, а чоловіки з жирним волоссям ледве добираються до ванни раз в тиждень.
Чоловіки більше жінок схильні до лупи, але засоби для боротьби з нею пересушують шкіру. Потрібно застосовувати їх періодично – місяць через місяць.
Бальзам для волосся більш корисний для чоловіків, ніж для жінок, так як їхнє волосся від природи грубе і жорстке, погано розчісується і краще накопичує бруд.