Винахід необхідно при респіраторному дистрес-синдромі, що проявляється у дітей, народжених не пізніше 37-го тижня. Проте всі прилади, розроблені раніше, роблять тільки неприємні відчуття немовлятам.
Фізики Канади і Німеччини змогли створити штучні легені для новонароджених. Їх метою було зробити тієї апарат, який не буде змішувати кров з різними домішками, а лише мати в складі сольовий розчин для потрібної кількості циркулюючої рідини в кровоносних судинах.
Конструкція складається з двох квадратних пористих мембран з полідиметилсілоксана, між якими 1-міліметрові квадратні колони. Винахід дає можливість крові текти спокійно, без насосів, і може забрати не більше 30-40 мл, що і було однією з головних задумів проекту. У малюків обсяг крові до 500 мілілітрів і забирати у них для оксигенації більше 40 – небезпечно для життя. Зручна форма паралелепіпеда зможе подавати кров в потрібній кількості. Штучні легені ще й міцні – укріплені стінки мережею з армованої сталі.
Однак у всьому є мінуси і недоліки: поки можуть виникнути перепаді тиску, які зашкодять клітин крові. Учені вже працюють над цим. Також випробовують нові матеріали для свого дітища. Фізики не будують планів на найближче майбутнє подарувати медицині свій винахід – їм є над чим працювати.
До речі, респіраторної дистрес-синдром лікується терапією сурфактантом і підтримуючим лікуванням. Виникає у недоношених дітей, що народилися в 7-8 місяців. Вся справа в тому, що органи дихання у дитини формуються на пізньому терміні і при передчасних пологах дитина з’єднання являється з не до кінця сформували легкими. Це вже нормальна практика, лікарі кладуть дитину в спеціальний бокс, де його спеціально насичують повітрям. Однак якщо це не допомагає, лікарі проганяють кров через мембранні системи, які насичують немовляти киснем.