Фізики розробили унікальний плазмовий метаматеріал

Американськими фізиками була завершена унікальна розробка плазмонного метаматеріалу, властивості якого можуть приймати іншу форму під впливом світла, причому, мова йде не тільки про хімічні можливості, але і про механічні. Результати даної роботи були представлені в одному з респектабельних західних журналів відповідного профілю.

Властивості метаметаріалів обумовлені виключно створеною періодичною структурою. Їх синтез передбачає включення в природний матеріал елементів хімічного характеру, що може істотно змінити діелектричну і магнітну сприйнятливість вихідного матеріалу. Метаматеріали можуть використовуватися, наприклад, в оптиці або радіотехніці.
Американські фізики раніше змогли створити метаматеріал, у якого переважав негативний показник заломлення видимого випромінювання.

Це дозволило практично повністю приховати тривимірний об’єкт площею понад тисячу квадратних мікрон.
Високий поглинаючий коефіцієнт істотно обмежує дослідження і застосування метаматеріалів у промисловій сфері. Елементи з металу у них надзвичайно ефективно поглинають світло, що вкрай небажано в фотоніці і сфері телекомунікацій.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh