Авторські статтіТехно

Фізик вперше створив однакові сніжинки

Американський фізик спростував відомий вислів про те, що не буває двох однакових сніжинок — він навчився вирощувати їх у лабораторних умовах. Про це повідомляє The New York Times.

Кеннет Ліббрехт (Kenneth G. Libbrecht), фізик з Каліфорнійського технологічного інституту, прибравши природне варіативність з процесу створення сніжинок. При падінні на землю кожен рух змінює їх унікальну симетрію, однак при вирощуванні в лабораторії ці фактори відсутні.

В серпні 2015 року Ліббрехт помістив два крижані кристалики («насіння» сніжинки) поруч один з одним і створив однакові умови для їх росту. В результаті вийшли «однояйцеві близнюки» (вираз вченого) — не однакові з точністю до молекули, але максимально схожі. «Ми не порушили жодного закону фізики. Ми лише знайшли лазівку», — зазначив Ліббрехт. За його словами, на вирощування одного об’єкта іде від 15 хвилин до години.

Крім того, фізик виявив, що лабораторні сніжинки не просто розростаються по поверхні скла. Їх зростання швидше нагадує розвиток грибів — нитки і вузлики, що підтримують плоскі крижані підстави.

Про те, яку користь можуть принести результати дослідження, видання не повідомляє.

У 2009 році вчені пояснили появу трикутних сніжинок (трикутник можна розглядати як вироджений шестикутник, у якого три сторони просто стягнуті в точку). Виявилося, що трикутна форма є оптимальною з точки зору динаміки утворення сніжинок.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України