Техно

Перші супутники NorthStar SSA, які відстежуватимуть об’єкти на всіх навколоземних орбітах запустять у 2023 році

Virgin Orbit

Компанія NorthStar повідомляє, що їхній майбутній парк супутників відстежуватиме об’єкти на всіх навколоземних орбітах, у тому числі на високоеліптичній орбіті. Авторство: NorthStar Earth and Space

NorthStar Earth and Space – компанія з США, яка планує створити групу супутників для збору даних про ситуацію в космосі, запустить свої перші супутники в середині 2023 року з Virgin Orbit.

NorthStar оголосила 27 жовтня, що її перші три супутники – 12-модульні кубові супутники, побудовані Spire, будуть запущені Virgin Orbit в середині 2023 року. Компанії не розголошують умови угоди про запуск або місце запуску за допомогою системи повітряного запуску LauncherOne від Virgin Orbit.

У березні NorthStar оголосила про контракт зі Spire на ці три супутники, що є частиною бізнес-моделі Spire «космос як послуга», згідно з якою компанія будує та експлуатує супутники для інших клієнтів на додаток до супутників для власного угруповання. 12 жовтня Spire оголосив про угоду про запуск з Virgin Orbit, яка охоплює кілька місій LauncherOne протягом кількох років, починаючи з 2023 року.

«Ми пишаємося тим, що NorthStar використовує нашу модель космічних послуг і створену космічну, наземну та веб-інфраструктуру для швидкого розгортання свого сузір’я», — сказав у заяві Джоел Спаркс, співзасновник і генеральний менеджер відділу космічних послуг у Spire.

Супутники є першими в групі з 24 космічних кораблів, запланованих NorthStar для збору комерційних даних SSA. NorthStar планує розмістити супутники у восьми орбітальних площинах по три супутники в кожній, скануючи з низької орбіти Землі, щоб відстежувати супутники та сміття. Угода NorthStar зі Spire включає варіанти «десятків» додаткових супутників.

NorthStar не розкриває багато технічних деталей про супутникову систему, включаючи кількість об’єктів, які вона може відстежувати, або точність даних SSA, які вони створюватимуть. Стюарт Бейн, виконавчий директор NorthStar, сказав 28 жовтня під час виступу на конференції NewSpace Europe у Люксембурзі, що супутники зможуть відстежувати об’єкти аж до геостаціонарної орбіти та навкололунного простору, але не обговорював деталі цих супутників. ‘ можливості.

За його словами, угруповання супутників доповнить існуючі системи SSA, навівши як один приклад радар Space Fence, яким керують Космічні сили США на атолі Кваджалейн у Тихому океані. «Це не замінює його. Це сприяє”, – сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України