Українська компанія Fire Point оголосила про завершення першого етапу розробки системи протиракетної оборони Freyja та заявила про готовність розпочати масове виробництво ракети-перехоплювача FP-7X уже в серпні, щойно отримає інфрачервоні головки самонаведення німецького виробництва від Diehl Defence.
До оборонного проєкту долучилися європейські оборонні компанії Eurosam, Leonardo, Thales і Saab. Fire Point повідомляє, що кількість європейських промислових партнерів може зрости до 20.
За задумом, українська ракета-перехоплювач має поєднуватися з радарними та оптико-електронними системами європейського виробництва. У компанії прагнуть реалізувати програму, яка зазвичай триває 20–30 років, протягом кількох років.
Генеральна директорка Ірина Терех зазначила, що Fire Point нині перебуває на найскладнішому етапі — об’єднання всіх компонентів, зокрема радарів спостереження, систем стеження та головок самонаведення. Компанія планує здійснити перше успішне перехоплення балістичної цілі до середини 2027 року.
У Fire Point розраховують, що вартість однієї ракети-перехоплювача не перевищуватиме €1 млн. Наразі проведено щонайменше п’ять випробувань ракети FP-7X.
