Економіка

Фінляндія не видасть ліцензію АЕС, яку будує “Росатом”

Фінляндія відмовляється ліцензувати атомну електростанцію Ханхіківі, у будівництві якої в районі Пюхяйоки бере участь російський «Росатом»

Про це 22 березня заявив міністр економічного розвитку Міка Лінтіля сказав у національному парламенті під час дискусії щодо енергетичної залежності Фінляндії від росії, повідомляє «Енергоатом».

Парламентарій Харрі Харкімо запитав, чому будівельні роботи на вищезгаданій АЕС досі продовжуються, хоча урядовці вже неодноразово наполягали на їх припиненні. Також міністра запитали, чи можна змінити постачальника реакторів для АЕС з російського на, наприклад, японського. Лінтель відповів, що рішення про продовження проекту чи зміну постачальника приймаються власниками, але держава втрутиться.

«Коли розглядається питання про видачу ліцензії, на чільне місце ставляться спільні інтереси суспільства. У ситуації, коли у нас великий власник, який порушив усі правила, так чи інакше пов’язані з ядерною енергетикою, та насильно захопив атомну електростанцію в іноземної держави, видати ліцензію абсолютно неможливо», – запевнив міністр.

При цьому він зазначив, що електроенергії громадянам та підприємствам Фінляндії вистачає і навіть у разі можливих російських контрсанкцій на постачання енергоносіїв країна впорається. І хоча зараз значна кількість енергії імпортується до Росії, її повністю перекриє нещодавно введений в експлуатацію третій реактор АЕС «Олкілуото». До того ж, у 2022 році в країні буде збудовано майже 2000 МВт вітряних електростанцій.

Питання безпеки постачання енергоносіїв міністерська робоча група розглядає через війну в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.