ЄС|NATO

Фінляндія не проти розміщення ядерної зброї в країні

Якщо наявність ядерної зброї, це єдине, що може втримати Кремль від агресії, Фінляндія, яка 2023 року стала членом НАТО, повинна мати цей “реальний ядерний засіб стримування”.

Про це заявив новий президент країни Александр Стубб, який сьогодні вступив у повноваження, пише Reuters.

Ще під час своєї передвиборчої кампанії Стубб заявляв, що не бачить обмежень для участі Фінляндії в НАТО і готовий дозволити транспортувати ядерну зброю через Фінляндію – хоча й не зберігати там. Але сьогодні, на своїй першій пресконференції в статусі президента, Стубб допустив розміщення ядерної зброї на фінській території, якщо парламент країни внесе відповідні зміни до законодавства – зараз воно забороняє розміщувати ядерну зброю на фінській території.

“Я б почав із того, що ми у Фінляндії повинні мати реальний ядерний засіб стримування. І це те, що ми маємо, тому що НАТО практично дає нам три засоби стримування через наше членство. Перший – це військові, тобто солдати, другий – це ракети, тобто боєприпаси, і третій – це ядерне стримування, яке йде від США”, – сказав Стубб журналістам.

Нагадаємо, 29 лютого Путін у посланні до федеральних зборів пригрозив “трагічними наслідками” країнам Заходу. І вже не важливо, чи був привід у диктатора погрожувати.

У відповідь на розмахування Кремлем ядерним кийком у Пекіні заявили, що “в ядерній війні не буде переможців, Китай закликає всі сторони зберігати стриманість”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України