Економіка

Фінансування є головним викликом для української оборонки у 2024 році – звіт Камишіна

Фінансування є головним викликом для оборонної промисловості України у 2024 році.

Про це повідомив ексміністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін під час відкритого звіту у Верховній Раді.

“534 дні тому я був призначений міністром. Переді мною були поставлені чіткі задачі: відродити українську оборонку, наростити виробництво озброєння та військової техніки, налагодити міжнародну співпрацю. Необхідно було перезапустити роботу міністерства відповідно до військових реалій. Сьогодні я залишаю посаду міністра. За 2023 рік виробництво зросло втричі. У 2024 – станом на вересень – ще вдвічі”, – зазначив Камишін.

За його словами, Україна наразі виробляє доволі широкий спектр: від бронетехніки до БпЛА, від боєприпасів до ракет. Країна вийшла на власне серійне виробництво всієї номенклатури мінометних та артилерійських повнокомплектних пострілів.

“Виробляємо більше самохідних артсистем, ніж будь-яка країна вільного світу. Значно просунулися по ракетній програмі. Українські далекобійні дрони майже щоденно вражають агресора у найглибших його тилах. А fpv-дронів уже законтрактовано більше мільйона – при спроможності у понад 3 млн”, – зауважив ексміністр.

Він підкреслив, якщо минулого року головним викликом були виробничі спроможності, то сьогодні саме фінансування стало «скляною стелею» для української оборонки.

“Тому ми пішли до урядів країн-партнерів з ініціативою ZBROYARI – і вже знайшли додаткові $670 млн на закупівлю української зброї”, – додав колишній міністр.

Камишін відзначив, що міжнародний трек став одним з найважливіших. Залучення партнерів – від Rheinmetall до Northrop Grumman, передача ліцензій на виробництво боєприпасів та гвинтівок, спільні технологічні рішення. Перший міжнародний форум оборонних індустрій DFNC1 та Альянс оборонних індустрій, до якого вже долучилися 116 оборонних компаній з 24 країн. Перше представництво Укроборонпрому в США.

За його словами, трансформація “Укроборонпрому” дозволила компанії увійти до топ-100 оборонних підприємств світу, посівши 49 місце.

“Маємо справжній бум defense tech розробок. Наразі в Україні працює понад дві сотні компаній, що займаються розробкою роботизованих систем – БПЛА, НРК, морських дронів. Спеціально для них ми запустили разом з Міноборони та Генштабом проєкт «Залізний полігон» – можливість протестувати свій виріб та отримати фідбек від військових ще на етапі розробки”, – прокоментував ексміністр.

Нагадаємо, що міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Камишін О.М. написав заяву про відставку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України