Авторські статтіДіаспора

Федеріка Могеріні назвала ключову для України реформу

Антикорупційна реформа є ключовою для забезпечення довіри до України з боку ЄС, наголосила дипломат.

Україні слід забезпечити прозорість проведення антикорупційної реформи, яка є ключовою в питанні довіри до країни міжнародних партнерів, заявила верховний комісар ЄС із закордонних справ і політики безпеки
“Ми приділили увагу проведенню антикорупційної реформи, яка є ключовою для забезпечення довіри до України з боку її партнерів”, – заявила Федеріка Могеріні на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком після переговорів у Києві.

За її словами, зокрема йдеться про прозорий процес створення і початку роботи в найкоротші терміни Антикорупційного бюро.

“Ми наголосили, що Антикорупційне бюро має почати свою роботу незабаром. І я знаю, що президент дуже налаштований на цьому і в цьому плані необхідно забезпечити прозорий і довірчий процес”, – зазначила Федеріка Могеріні.

Глава дипломатії ЄС поінформувала, що під час спілкування з Порошенком також окремо обговорювалася судова реформа.

У свою чергу Порошенко заявив про врегулювання питання щодо складу конкурсної комісії з відбору антикорупційного прокурора.

“Хочу проінформувати, що недавно ми отримали лист пана президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, в якому наголошувалося на необхідності подальших кроків щодо реалізації реформ. Хочу поінформувати, що Україна врегулювала питання стосовно членів комісії з обрання антикорупційного прокурора”, – заявив президент.

Він додав, що необхідно просуватися в цьому питанні і демонструвати прогрес за всіма напрямками реформ, які Україна повинна здійснити в рамках євроінтеграції та імплементації угоди про асоціацію.

Раніше повідомлялося, що представництво ЄС втратило довіру до процесу створення Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури в Україні і поки утримується від фінансування Антикорупційної прокуратури. В ЄС подібну інформацію спростували.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України