Авторські статтіДіаспора

Академічний сенат факультету кіно і телебачення Чехії закликав міністрів посприяти звільненню Сенцова

Художня рада і Академічний сенат факультету кіно і телебачення Академії музичних мистецтв (FAMU) закликав міністрів закордонних справ, юстиції і культури допомогти звільнити Олега Сенцова дипломатичним шляхом.

Прохання було передано 24 серпня, у цей день Україна відзначає чергову річницю незалежності.

У художню нараду входять, наприклад, режисер Хелена Тржештикова. художній керівник Карловарського фестивалю Карел Ох, продюсер фільмів Яна Шванкмайєра Яромир Калліста.

«Випадок Олега Сенцова показує нам, як важливо для правової та демократичної держави дотримуватися право на справедливий процес», — сказав в інтерв’ю Tyden.cz декан FAMU і голова художньої ради Зденек Голоти.

Факультет планує підтримати Олега Сенцова і показ його фільму «Гамер», він відбудеться 29 серпня в кінозалі FAMU в палаці Лажанских.

У липні Чеський союз кіно і телебачення (FITES) організував на Карловарском кінофестивалі акції в підтримку кінорежисерів, позбавлених волі. У Карловарском готелі Thermal повісили фотографії Олега Сенцова, а також Кирила Серебреннікова та іранського кінорежисера Джафара Панахі, які перебувають під домашнім арештом.

У серпні чеські кінематографісти почали символічну «ланцюгову» (почергову) голодування в підтримку Олега Сенцова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України