Унікальні звуки можна використовувати, щоб з’єднання з’ясувати, що відбувається всередині інших вулканів по всьому світу.
Дослідники еквадорського Геофізичного Інституту розробили обладнання для запису інфразвуку, який видає вулкан Котопаксі.
У 2016 році дивовижні звуки не доступні людському слуху вдалося записати в кратері вулкана в Еквадорі. Вулкани виробляють різні звуки: клекіт, гуркіт, рев, і навіть грім під час виверження. Альо коли в 2015 році відбулося виверження Котопаксі (стратовулкан в Центральних Кордильєрах), вчені стали чути звук, який здавався музикою. Ідеальні по тангажу коливання відбивалися від внутрішніх стін кратера і по спіралі піднімалися вгору приблизно 90 секунд на дуже низьких частотах.
Дослідники продовжили вивчати таємничі звуки, встановивши додаткове прослуховуюче обладнання, і виявили ще 88 ревербераційних звукових хвиль, які, можливо, були пов’язані з вибухами на дні центрального кратера вулкана.
Якщо аналогічні інфразвукові сигнали будуть виявлені на інших вулканах, то їх можна буде використовувати, щоб «побачити звіра зсередини». Цей метод можна застосовувати для прогнозування вивержень там, де немає умов для візуального спостереження.