Авторські статтіТехно

Фахівці НАСА приступили до збирання космічних апаратів місії Mars 2020

На днях реалізація місії Mars 2020, про яку ми вже розповідали, перейшла на наступний етап ATLO (Assembly, Test, and Launch Operations). Роботи в рамках даного етапу проводяться в складальному центрі Spacecraft Assembly Facility High Bay 1 Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory, JPL) в Пасадені, Каліфорнія. А сам цей етап передбачає остаточне збирання, інтеграцію електричних і електронних систем, тестування обладнання космічної транспортної платформи, системи гальмування і плавного спуску, самого марсохода, захисної оболонки і всього іншого, що відправиться до Марса в липні 2020 року.

Місія Mars 2020, апарат якої повинен досягти Марса в 2021 році, є останньою місією програми NASA Mars Exploration Program, метою якої є відвідання найцікавіших з наукової точки зору областей поверхні Червоної Планети, збір та аналіз зразків, деякі з яких будуть доставлені на Землю. Марсохід Mars 2020, крім виконання низки наукових досліджень, займеться вирішенням завдань практичного плану, з’ясовуючи наявність, розташування і доступність деяких ресурсів, які можуть бути згодом використані для постачання першої марсіанської пілотованої експедиції.

Конструкція марсохода Mars 2020 є майже точним повторенням конструкції марсохода Curiosity, який знаходиться на поверхні Марса в даний час. Новий марсохід має точно таке ж шасі, проте отримав нові колеса, які, згідно з попередніми розрахунками, володіють підвищеною зносостійкістю і не стануть джерелом проблем у майбутньому. Як і марсохід Curiosity, марсохід Mars 2020 буде отримувати енергію від вбудованого радіоізотопного термоелектричного генератора, зарядженого одним з ізотопів плутонію.

“Деякі з монтованих нами зараз вузлів доставляються практично з іншого боку земної кулі, а інші – буквально з сусідньої вулиці” – розповідає Девід Груель (David Gruel), один з менеджерів місії Mars 2020 зі сторони JPL, – “Зараз ми працюємо над апаратом, а восени ми почнемо роботи по створенню власне нового марсохода”.

Згідно з наявною інформацією, в даний час вже закінчено монтаж рухових установок космічної платформи і спускного апарату. За наступні 18 місяців буде проведено монтаж електроніки, енергетичної системи, систем зв’язку, навігації та ряду інших підсистем космічних апаратів. Коли складальні роботи будуть завершені почнеться етап всебічного тестування обладнання, і після цього все обладнання буде переправлена на базу ВПС США на мисі Канаверал, де буде проведене остаточне збирання, тестування і розміщення усього “пакету” космічного апарату місії Mars 2020 у вантажному відсіку ракети-носія Atlas V 541.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.