Авторські статтіНовини

Фахівці NASA навчилися вирощувати салат в космосі

Фахівці NASA навчилися вирощувати салат в космосі. Про це повідомляється на офіційній сторінці агентства в соціальній мережі Twitter.

За словами фахівців, розвиток живих організмів в умовах відсутності кисню і невагомості практично не можливий. Незважаючи на це, вчені вирішили провести ряди досліджень, в яких змогли встановити, як саме можна виростити овоч або фрукт в космосі. Перші досліди на цей рахунок пройшли на території Міжнародної космічної станції.

В ході дослідів фахівці розробили спеціальну капсулу, яка дозволяє відтворити чітке співвідношення кисню з іншими домішками, аналогічно повітрю на Землі. Крім того, апарат має власне тяжіння за рахунок роботи магнітного поля. У підсумку фахівці вирішили провести дослід, спробувавши виростити салат на земній орбіті. За словами вчених, дані спроби завершувалися невдало більш ніж десять разів. Лише після багатьох спроб і помилок вдалося ідеально налаштувати прилади ля того, щоб виростити кущ салату.

Вчені відзначили, що всі результати досліджень стануть основою для розробки пристосування для вирощування тих чи інших продуктів на Марсі в процесі запланованої на наступне десятиліття місії. В даний час відомо, що даний метод не є економічним, так як вимагає більше енергетичних ресурсів, що не прийнятно в рамках місії Mars One.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України