Українське військо

Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети «Javelin» та фінські 122-міліметрові гаубиці

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інтерв’ю начальника відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Петер Куймет естонському виданню ERR.

Перед прийняттям остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від країни походження ракет – США, а також від колишніх власників гаубиць – Фінляндії та Німеччини.

Коли російські війська знову концентруються на кордоні з Україною, Естонія планує значно збільшити свою підтримку.

«Наразі ми розглядаємо можливість надати ракети Javelin для протитанкових ракетних систем, а також гаубиці калібру 122 мм та боєприпаси до них», – сказав начальник відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Петер Куймет.

Естонія планує надати Україні ракети Javelin та фінські гаубиці

Петер Куймет (праворуч). Фото: ЗМІ Естонії

Куймет пояснив, що перед тим, як передати ракети «Javelin», потрібно отримати дозвіл від їхнього виробника – Сполучених Штатів.

«У разі гаубиць, які ми придбали у Фінляндії, а та, своєю чергою, закупила їх у Німеччини, ми маємо попросити Німеччину та Фінляндію дати згоду на передачу зброї, і цей процес ми вже розпочали з цими країнами», – сказав Куймет.

Таким чином, терміни надання допомоги також багато в чому залежать від того, як відбуватимуться переговори із союзниками.

«У ситуації, коли Україна вже майже вісім років перебуває під російською агресією, не хотілося б починати рахувати копійки, – сказав Куймет. – Наше завдання – надати Україні реальну допомогу в тому, що їй потрібне і що зміцнить її обороноздатність та потенціал стримування».

Естонія планує надати Україні ракети Javelin та фінські гаубиці

Партія ракет до ПТРК Javelin для Литви Фото: міністерство оборони Литви

Естонія закупила у Фінляндії 122-міліметрові гармати у 2009 році.

В Естонії гаубиці калібру 122 мм застосовуються в артилерійському батальйоні 2-ї піхотної бригади, але їм потрібно менше половини наявного озброєння.

«У цьому сенсі кількість цих гаубиць в Естонії така, що ми можемо передати деякі з них Україні, якщо нам вдасться отримати згоду Фінляндії та Німеччини, і жодного дефіциту не виникне», – підтвердив Куймет.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

6 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.