Речник ОСГВ “Таврія” Дмитро Лиховій спростував інформацію, що швидко поширюється, ніби на Авдіївському напрямку немає оборонних укріплень
У Facebook він виклав фото і написав: “За останній тиждень я особисто побував на тих оборонних укріпленнях, яких у нас нібито немає. Це були чотири різні точки на Авдіївському напрямку. Зокрема, за 2 км до тодішньої лінії бойового зіткнення, у “червоній зоні”, під російськими FPV-дронами”.
За його словами, подекуди оборонні укріплення ще будують. Так, є певні організаційні складнощі. Основна – брак людей, коштів, деяких матеріалів.
“Але є і результат”, – запевнив Лиховій.
До речі, він закликав відмовитися від стереотипів, адже “Велика китайська стіна чи Стіна Вестероса, як у “Грі престолів”, не могли бути оперативно збудовані в наших умовах між Авдіївкою та Ласточкиним”.
“Та сама сумнозвісна “лінія Суровикіна” – не одна, а багато ліній різних укріплень, фортифікацій, мінних і неминучих загороджень, споруджена в зовсім інших умовах – природних, безпечних і адміністративних (під потужним примусом). І то, згадайте: наші війська минулого літа мусили пройти через чималу “відкриту” територію, перш ніж почати прогризати власне “лінію”, – нагадав військовий.
Лиховій пояснив, що на Донеччині нові оборонні структури не мають вигляду “стіни” чи “лінії”. Це розгалужена система нових ВОПів (взводних опорних пунктів) на другому оборонному рубежі.
У відповідь на зусилля спікера військовий журналіст Юрій Бутусов, який раніше повідомляв, що українських військових з Авдіївки нібито відвели в “чисте поле”, прокоментував заяву спікера ОСГВ “Таврія”.
“На жаль, на напрямку наступу ворога під Авдіївкою в Ласточкиному, Орлівці, Степовому, Бердичах, Семенівці жодних укріплень немає. Добре, що десь в інших місцях під Авдіївкою укріплення будуються”, – стоїть на своєму журналіст.
Нагадаємо, російські війська, пише The New York Times, продовжують досягати невеликих, але швидких успіхів, бо за Авдіївкою є в наявності рудиментарні лінії траншей.
Україна в терміновому порядку почала грандіозне будівництво на ключових ділянках фронту. Довжина фортифікацій перевищує 1 тисячу км.