Економіка

Енергомашспецсталь виготовила деталі роторів для General Electric

Фото: Металлургпром

Енергомашспецсталь (ЕМСС, Донецька обл., Україна) завершила виготовлення та відвантаження хвостовиків валу ротора і дисків модуля турбіни низького тиску для атомної електростанції «Аккую», що будується в Туреччині.

Про це передає Голос українською  з посиланням на Металлургпром.

Контракт на постачання двох роторів низького тиску та ротора високого тиску для 4-го енергоблока АЕС «Аккую» було підписано з General Electric Steam Power у 2020 році.

Загалом, на замовлення американської компанії, Енергомашспецсталь виготовила 16 хвостовиків та дисків загальною вагою 577,6 тонн.

«Це найбільший проєкт для нашого підприємства. Дані поковки є унікальними за технологією виготовлення та іміджевими для нашої компанії», – зазначив начальник відділу продажу продукції АЕС ПАТ «Енергомашспецсталь» Олег Ханін.

ПАТ «Енергомашспецсталь» власником якого є російський «Атоменергомаш» (держкорпорація «Росатом») – найбільший український виробник спеціальних литих та кованих виробів індивідуального та дрібносерійного виробництва для металургії, суднобудування, енергетики (вітро-, паро-, гідро-, атомної) ) та загального машинобудування.

General Electric – американська багатогалузева корпорація, виробник різних видів техніки, включаючи енергетичні установки (у тому числі атомні реактори), локомотиви, газові турбіни, авіаційні двигуни, медичне обладнання, цифрові фотоапарати та багато іншого. Штаб-квартира компанії з 2016 року знаходиться у місті Бостон, штат Массачусетс (США).

АЕС «Аккую» будується в Туреччині на узбережжі Середземного моря у провінції Мерсін. Проєкт передбачає спорудження чотирьох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Розрахунковий термін експлуатації АЕС «Аккую» 60 років із можливістю продовження.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України