Авторські статтіЗдоров'я

Ендометріоз – хвороба працюючих жінок

Більшість жінок чули про ендометріозі і багато хто має хоча б загальне уявлення про ті, що це таке. З своєї практики я пам пам’ятаю, що його називають «хворобою працюючих жінок». Ця назва пояснюється теорією про те, що ендометріоз пов’язаний з високою напруженістю способу життя.

Що таке ендометріоз?

Стрес, безумовно, відіграє певну роль у розвитку ендометріозу, як і в більшості хронічних захворювань, альо давайте повернемося до основ.

Кажучи по-простому, ендометріоз — це тканина з слизової оболонки матки, що зростанні, там, де її не повинно бути. Під час здорової менструації, щомісяця, жінки позбуваються ендометріальною оболонки, або ендометрія. Матеріал виводиться з організму із щомісячною менструацією. Незважаючи на те, що багато жінок, ймовірно, хотіли б відмовитися від цього незручного і іноді хворобливого щомісячного процесу, він є ключем до життя.

Але у жінок, що страждають ендометріозом, клітини слизової оболонки матки мігрують звідти, де їх місце (всередині матки) в інші частини тіла, найчастіше в область тазу, на кишечник, сечовий міхур, яєчники і зовнішню поверхню матки. Це іноді називають ретроградної менструацією. Відомо, що такі клітини тканини ендометрію, мігрують навіть в рубцеву тканину на руках і ногах.

З цієї переміщеної тканини розвиваються нарости, які реагують на менструальний цикл так само, як і слизова матки. У відповідь на гормональні сигнали, тканина кожен місяць накопичується і скидається.

На відміну від менструальної крові, яка витікає з тіла через шийку матки і піхву, у ендометріоїдної тканини і скидаються нею клітин немає можливості виходу. Спіймані в пастку між кулями тканини, вони викликають запалення, рубцювання, спайки і проблеми з кишечником. Ендометріоз може стати причиною сильних болів і проблем з зачаттям.

Стрес погіршує картину, викликаючи напругу і токсичність матки, найчастіше у результаті неправильного способу життя та дефіциту поживних речовин, особливо магнію. Цикли стресу і дефіциту створюють картину порушення гормонального балансу у всьому організмі, а у деяких жінок — конкретно в матці. Саме при ендометріозі напуга м язів спазм матки і маткових труб із-за дефіциту магнію можуть стати причиною маткових кровотеч та міграції тканини.

Більше 5 мільйонів жінок страждають від симптомів ендометріозу, таких як:

 • Біль до і під час менструації
 • Біль під час статевого акту
 • Хронічна біль внизу живота
 • Спазми в будь-який час циклу
 • Біль при дефекації
 • Стомлюваність
 • Хворобливе сечовипускання
 • Безпліддя
 • Шлунково-кишкові розлади (діарея, запор, нудота)

Необхідний баланс естрогену

Хоча сучасна медицина наполягає на тому, що причина ендометріозу невідома, і він невиліковний, лікувати і контролювати симптоми відносно неважко.

Стандартний медичне лікування включає в себе прийом синтетичних гормонів, таких як протизаплідні таблетки, які зупиняють менструацію і, отже, зупиняє накопичення крові і ендометріоїдних тканини поза матки.

Але є і нові підходи до лікування ендометріозу — більш щадні, які спрямовані на вирішення основної проблеми, що лежить в основі захворювання.

Сучасна наука вважає домінування естрогену основним фактором розвитку ендометріозу. Багато практики інтегративної медицини вважають, що якщо прогестерон і естроген привести в природний баланс, найчастіше це полегшує симптоми, а в деяких випадках, навіть зменшує обсяг тканини ендометрія.

Лікування зазвичай означає отримання від лікаря рецепта на крем з натуральним прогестероном, який називається биоидентичным прогестероном і продається в аптеці.

Аналіз на рівень естрогену

Крім крему з прогестероном, з’явився новий метод перевірки рівня гормону — він захоплює жиророзчинні гормони точніший, ніж аналіз крові. Висока точність аналізу слини може дати жінці і її лікаря набагато більш повну картину рівня естрогену і прогестерону в порівнянні з відносно застарілими і ненадійними аналізами крові на гормони.

В якості загального орієнтиру, як правило, достатня 30-50 мг крему з биоидентичным прогестероном у 8-26 дні менструального циклу. Для точного визначення дози і лікування необхідно медичне спостереження. Лікарі, які використовують біоідентичні гормони, ніколи не застосовують підхід «один для всіх», як це прийнято у фармацевтичному методі прописування ліків.

Я вже говорив, що стрес відіграє величезну роль у розвитку ендометріозу, тому боротьба зі стреса є частиною лікування.

Про гормони нам відомо, що, коли жінка відчуває великий стрес, у неї збільшується вироблення гормону стресу — кортизолу, а також значно збільшується рівень естрогену!

Наслідки надлишку естрогену

Нормальний рівень естрогену може викликати набухання грудей або чутливість сосків за кілька днів до початку менструації. Найчастіше так ви дізнаєтеся про її наближення. Але у випадку підвищеного вироблення естрогену, яку часто називають домінуванням естрогену, ці симптоми збільшуються.

Крім вироблення естрогену, викликаного стресу, ми бачимо жінок з порушеннями гормональної функції, пов’язаної з естрогеном з навколишнього середовища (ксеноэстрогеном).

Ксеноестроген сіє хаос і руйнування в природі, впливаючи на статевий розвиток і фертильність тварин і риб. Лише в останнє десятиліття ми звернули лінзу мікроскопа на собі і виявили аномалії сперми і серйозні проблеми з жіночим безпліддям, створені ксеноестрогеном.

Найчастіше ксеноэстроген потрапляє в організм з їжею, наприклад, з м ясом і молоком, напханими гормонами тварин.

Ось чому недавнє італійське дослідження показало, що у жінок, що споживають багато м’яса і молочних продуктів, ризик ендометріозу зростає на 80-100 відсотків, у тієї годину як у тих, чий раціон багатий зеленими овочами і свіжими фруктами, він знижений на 40 відсотків.

Поверніть естроген на нормальний рівень природних шляхом.

Як лікар, натуропат, перед тим, як взяти рецепт на біоідентичний прогестерон, я раджу дієту, фізичні вправи і детоксикацію.

На жаль, у багатьох жінок немає можливості звернути до лікаря інтегративної медицини, тому їм потрібні натуропатичні методи, які вони можуть реалізувати самостійно.

Іноді, щоб повернути ситуацію з ендометріозом тому, потрібно всього-навсього позбутися від запору, який мучити вас все життя.

Жінкам з ендометріозом я рекомендую програму детоксикації, в яку входять:

 • Дієта з високим вмістом клітковини
 • Цибуля і часник, які допомагають вивести хелатні токсини з організму
 • Фізичні вправи
 • Сауна, ванни з англійською сіллю і гідротерапія
 • Підтримка печінки розторопшею (до 240 мг/добу дробовими дозами) та іншими безпечними травами печінкових зборів
 • Усунення причин стресу, які викликають адреналіновий втому і токсичний рівень стресу

Ендометріоз часто реагує на лікування іншими добавками, в тому числі:

 • Воронець червоний (40-80 мг/добу) при болісних менструаціях.
 • Кальцій і магній (до 1500 мг кальцію і до 900 мг магнію дробовими дозами), щоб допомогти печінці більш ефективно засвоювати гормони і запобігти спазми і напругу в м язах і нервах.
 • Комплекс вітаміну B з додатковою пантотенової кислотою для підтримки надниркових залоз.
 • Залізо (до 60 мг/добу дробовими дозами, якщо необхідно), щоб допомогти впоратися з дефіцитом заліза, який може виникнути в результаті надмірної кровотечі (використовуйте бренд, який хелируется та/або у поєднані з багатими залізом травами).

Ендометріоз — одне із захворювань, яке часто супроводжується іншими станами.

Асоціація по боротьбі з ендометріозом заявляє, що жінки з ендометріозом більш схильні до таких станів:

 • Хімічна чутливість
 • Синдром хронічної втоми
 • Астма та екзема
 • Інфекції
 • Харчова непереносимість
 • Мононуклеоз
 • Пролапс мітрального клапана
 • Фіброміалгія
 • Аутоімунні розлади, у тому числі вовчак і тиреоїдит Хашимото

Цікаво відзначити, що багато з цих супутніх станів пов’язані з надмірним зростанням дріжджових грибків кандида, які представляють для мене особливий інтерес.

Асоціація по боротьбі з ендометріозом згодна з тим, що багато жінок з ендометріозом також страждають від алергії, хімічної чутливості, а також частих молочниць.

Багато експертів, у тому числі д-р Вільям Крук, автор книги The Yeast Connection і The Yeast Connection and women’s Health («Дріжджові з’єднання єднання» і «Дріжджові сполуки і здоров’я жінки»), впевнені в тісному зв’язку між цими двома станами.

Дійсно, доктор Крук і багато практики, включаючи мене, домоглися відмінних і стійких результатів шляхом лікування одночасно ендометріозу і молочниці з допомогою бездріжджовий дієти, натуральних протигрибкових препаратів, таких як каприлова кислота і екстракт оливкового листя, а також пробіотиків.

Молочниця може і не бути основною причиною ендометріозу, але це одне з тих супутніх захворювань, яких треба, по можливості, уникати.

Автор: Керолін Дін, лікар-натуропат

Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам ” ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України