Авторські статтіВійна РФ проти України

Емблема української розвідки сполохала росіян – “Мудрий буде панувати над зірками”

Емблема українських військових розвідників, стривожила представників московського режиму
Емблема українських військових розвідників стривожила представників московського режиму

У РФ очікувано розкритикували українську мудру сову, що пронизує мечем територію РФ. Однак емблема повністю відповідає військовій доктрині України.

Чиновники російського режиму і пропагандисти обговорюють нову емблему Головного управління розвідки України – сову, що пронизує мечем територію Російської Федерації. Увагу на емблему української розвідки росіяни звернули після представлення нового начальника ГУР 24-го жовтня. Головою ГУР став Василь Бурба, який до цього тривалий час пропрацював в СБУ, учасник антитерористичної операції в Донбасі. Попередній керівник ГУР Валерій Кондратюк перейшов на роботу в Адміністрацію президента.

Нова емблема військової розвідки України виконана у вигляді сови (символ мудрості, кмітливості, спритності, уособлює пізнання, проникливість і просвітництво), пронзающей мечем (на рукояті – герб України) територію РФ, яка виділена на світовій карті сірим кольором. На емблемі вгорі написано “Військова розвідка України”, відразу під нею – напис на латині, що в перекладі означає “Мудрий буде панувати над зірками” або “Розум переважає над зірками”. Сова виконана в містичному і страхітливому вигляді нічного мисливця. Одночасно з цим сова, як відомо, полює на кажанів – символ російської розвідки, девіз якої звучить як “вище тільки зірки”.

1c8f334ee35ccefa6b81f387619ed483

Коментуючи емблему, одіозний російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін назвав її “дебільною”, приписавши напис на оформленні сцени (Україна – понад усе!) до емблеми. І хоча українські військові розвідники не приховують, що Україна – понад усе, однак на емблемі цього напису немає. “Прямий переклад з німецької”, – обурився Рогозін. А ряд російських ЗМІ звернулися до геральдистам, які розкритикували емблему за очевидний антиросійський підтекст.

Однак згідно оновленої військовій доктрини України від 2015-го року, московський режим в РФ – основна загроза безпеці української держави. Крім іншого, документ містить положення, якими українська держава залишає за собою право “будь-якими способами боротися з ворогом, включаючи нанесення ударів противнику на його території”. Україна також допускає проведення спеціальних операцій на території ворога, залишає за собою право застосування сили – “проти агресора і окупанта Росії” – з метою відновлення територіальної цілісності.

Росія, що визнана країною-агресором, продовжує окупацію українських територій Автономної республіки Крим, а також окремих районів у Донецькій та Луганській областях України. За свою агресію проти України режим в Москві був засуджений на рівні Генеральної асамблеї ООН. Проти путінського режиму введені санкції. Крім того, російську сторону підозрюють в організації знищення літака рейсу MH17. Згідно з даними незалежного міжнародного слідства, система Бук, яка збила літак, прибула на Донбас з території РФ, а після пострілу – повернулася туди ж. Ряд країн вимагають міжнародного суду над керівниками РФ, в тому числі з приводу військових злочинів у Сирії. Москва намагається перешкодити слідству.

За повідомленням Ліга.нет, переклад – Голос українською

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України