Новини з Австрії

В Австрії електронні картки медичного страхування для понад 100 тисяч осіб будуть заблоковані з 1 січня

У січні електронні картки 106 814 застрахованих буде заблоковано. Причина: відсутність фотографій їхніх власників.

Це був один із великих проектів другого бірюзово-блакитного федерального уряду: фотографії розміщуються на картах з 1 січня 2020 року, а з 2022 року це стало обов’язковим. Метою було покласти край соціальному шахрайству. У відповідних відеороликах не приховується, що міра спрямована проти мігрантів та прохачів притулку («Не пощастило тобі, Алі»). Тепер, наприкінці 2023 року, цей захід матиме неприємні наслідки для більш ніж 100 тисяч людей.

1 січня 2024 року електронні картки 106 814 застрахованих будуть заблоковані. Причина в тому, що власники карток не надали свої фотографії.

Той факт, що електронні карти без фотографій, як правило, перебувають у користуванні, не є чимось незвичайним — дітям до 14 років, людям віком від 70 років та особам четвертого рівня догляду вони не потрібні. Для них не потрібні жодні дії. Однак для решти всіх застрахованих це так. Загалом наразі налічується 106 814 осіб, які отримали страхове відшкодування за останні дванадцять місяців, для яких немає винятків та фотографій яких у влади немає.

“Ці карти будуть заблоковані в середині січня 2024 року”, – підтверджує міністр Раух. Оскільки надати фото можливо до кінця 2023 року, картку буде заблоковано лише після закінчення терміну доставки картки. Слід зважати на затримки поштової доставки, пов’язані зі святами.

Всю інформацію про реєстраційні бюро та необхідні документи можна знайти на сайті https://www.chipkarte.at/foto.

Право-популісти з FPÖ вважають це дещо більш проблематичним. «Неприпустимо, щоб так багато людей опинилися перед фактом, що відбувся, не будучи заздалегідь поінформовані про майбутнє блокування їх електронних карт. Своєчасне повідомлення дало б постраждалим можливість зробити необхідні кроки», – заявив представник партії з охорони здоров’я Герхард Каніак. «Неприпустимо, щоб постраждалі застраховані особи залишалися в невіданні та дізнавалися про майбутнє блокування електронної картки тільки при відвідуванні лікаря чи аптеки. Відповідальні органи мають терміново забезпечити, щоб усі постраждалі були своєчасно поінформовані про майбутні заходи».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України